Geri Dön

Fobi Ne Demek? Tdk'ya Göre Fobi Kelimesinin Anlamı Nedir?

Fobi dilimizde ve cümle içerisinde herkes tarafından kullanılan kelimelerden birisidir. Çok sık kullanılsa dahi fobi ne demek sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Anlamını bilmeyen kişiler TDK sözlüklerinden öğrenmeleri mümkündür. Fobi kısaca kelime anlamı nedir sizler için detayları derledik.

Fobi Ne Demek? Tdk'ya Göre Fobi Kelimesinin Anlamı Nedir?

Fobi kelimesi patolojik korku kelimesinden türemiş Fransızca bir kelimedir. Bu sebeple de dilimize Fransızcadan geçmiştir. Fobi kelimesi korkmak ve korkutmak anlamlarına gelmektedir.

Fobi Kelimesinin Türk Dil Kurumu Sözlüğüne Göre Anlamı Nedir?

Türk Dil Kurumu sözlüklerinde çoğu kelimenin anlamlarını öğrenmek mümkündür. Fobi kelimesi de Türk Dil Kurumu sözlüklerinde anlamı bulunmaktadır. Kelimenin sözlük anlamı aşağıda belirtilmiştir.

- Belirli nesneler veya durumlar karşısında duyulan olağan dışı güçlü korku

Fobi Kelimesinin Sözlük Anlamı Nedir?

Fransızcadan türemiş olan fobi kelimesi günlük hayatta dilimizde kullanılan bir kelimedir. Anlamı ise sözlüklerde geçmektedir. Fobi kelimesi tek bir anlama gelmektedir. Kişilerin bir olay veya durum karşısında veya belli bir nesnelere karşı duydukları olağan dışı çok büyük ve çok güçlü korku manasını barındırmaktadır. Çoğu kişilerin ise fobileri bulunmaktadır.

Ekvator Ginesi'nin Bata şehrinde 4 büyük patlama gerçekleştiOrta Afrika ülkesi Ekvator Ginesi'nin en büyük şehirlerinden Bata'da 4 büyük patlama meydana geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet