Geri Dön

Fuhuş baronunun mal varlığı tehlikede

İstanbul’da ‘fuhuş baronu’ olarak bilinen Hakan Ato’nun elebaşılığını yaptığı çeteye yönelik operasyonda gözaltına alınan 16 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Fuhuş baronunun mal varlığı tehlikede

Şiddet kullanarak fuhuş yaptırdığı belirlenen çetenin elindeki 36 kadın kurtarıldı. Yılda 2 milyon lira haksız kazanç elde ettiği öne sürülen Ato’nun mal varlığını suçtan elde ettiği iddiasıyla işlem başlatıldı. Şüphelinin sahibi olduğu 56 gayrimenkul, sekiz lüks otomobil, bir motosiklet ve bir arsa tespit edildi. Milyonlarca liralık mal varlığına tedbir konuldu. Ato bu serveti suçtan edinmediğini ispatlayamazsa mahkeme tüm mal varlığına el koyacak.

Polis fuhuşa zorlanan bir kadının şikayeti üzerine, masaj salonları ve güzellik merkezi adı altında fuhuş yaptıran çetenin ebaşının daha önce defalarca gözaltına alınan Hakan Ato olduğunu tespit etmişti. Döverek senet imzalattığı kadınları fuhuşa zorladığı anlaşılan Ato ve 15 şüpheli 23 Aralık’ta gözaltına alındı. 13 mekanda fuhuş yaptırdığı belirlenen Ato ve 9 adamı dün tutuklandı. Çetenin kadınlara uyguladığı işkenceleri gösteren görüntüler ortaya çıktı. Çetenin günde yaklaşık 60 bin lira haksız kazanç elde ettiği ve lüks otellere bile geceliği 2 bin dolardan kadın servisi yaptığı belirlendi.

Beykoz'da operasyon! 658 parça tarihi eser ele geçirildiİstanbul Beykoz'da düzenlenen operasyonda Helenistik, Roma, Bizans dönemleri ve İslami eserlerinin yanı sıra çeşitli fosillerin de olduğu toplam 658 parça tarihi eser ele geçirildi, bir kişi gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet