Geri Dön
Gündem‘Gaybubet evlerine’ baskında 9 gözaltı

‘Gaybubet evlerine’ baskında 9 gözaltı

İstanbul’da terör örgütü FETÖ-PDY’nin ‘Gaybubet evi’ olarak adlandırılan saklanma evlerine düzenlenen baskınlarda 9 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı, operasyonlarda 750 bin lira tutarında döviz ve Türk lirası ele geçirildi.

‘Gaybubet evlerine’ baskında 9 gözaltı

FERİT ZENGİN İstanbul - Gözaltına alınan şahıslardan birisinin örgütün 17-25 Aralık darbe girişiminde İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nü yapan ve geçtiğimiz hafta şike kumpası davasında 1972 yıl 10 ay hapis cezasına mahkum olan Nazmi Ardıç’ın eşi Nuray Ardıç olduğu öğrenildi. Nuray Ardıç’ın örgütün kadın yapılanmasında ‘abla’ konumunda bulunduğu ve 2018 yılından beri arandığı öğrenildi. Operasyonda baskın yapılan 11 adresten birisinde ise dikkat çeken bir olay yaşandı. Polisin kapıyı çalmasıyla birlikte 19. katta bulunan bir evin penceresinden sokağa atılan ve polis tarafından bulunup muhafaza altına alınan kitap ve kasetlerin örgüt elebaşına ait kitap ve sohbet kasetleri olduğu, defterin ise örgütün Amerika’da bulunan yöneticileriyle irtibat kurmada aranan telefon numaralarının bulunduğu telefon listesi olduğu öğrenildi.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan geri adım atan elçilere net mesaj verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ülkemizin bağımsızlığına ve milletimizin hassasiyetlerine saygı duymayan hiç kimse, sıfatı ne olursa olsun, bu ülkede barınamaz."
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler