Geri Dön
GündemGaz kaçağı olan binadaki 2 çocuğu, itfaiye kurtardı

Gaz kaçağı olan binadaki 2 çocuğu, itfaiye kurtardı

Kayseri'de gaz kaçağının olduğu binada, işe giden babanın evde tek başına bıraktığı küçük yaştaki Suriye uyruklu 2 kardeş, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Olay, saat 10.30 sıralarında Kayseri Melikgazi ilçesi Keykubat Mahallesi Şehitler Caddesi'ndeki 4 katlı Kübra Apartmanı'nda meydana geldi. Gaz kaçağı kokusu alan bina sakinleri, durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, doğal gaz yetkililerinin yardımıyla mahalledeki doğal gaz vanasını kapattı. Ardından binaya gelen ekipler, 4’üncü katın balkonunda Suriye uyruklu oldukları öğrenilen küçük yaştaki kız ve erkek iki kardeşin ağladığını duydu.

Ekipler, zili çaldıklarında kapıyı açan olmayınca kurtarma çalışması başlattı. Bu kapsamda itfaiye erleri, yangın merdiveni ile çıktıkları dairede çocukları kurtardı. Korkudan ağlayan çocukları polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sakinleştirmeye çalıştı. Ekipler, 2-3 yaşlarında olduğu tahmin edilen çocuklara marketten aldığı oyuncak ve yiyecekleri verdi.

Suriyeli çocukların annesinin Suriye’de yaşadığı, babasının ise organize sanayi bölgesinde bulunan bir fabrikada işçi olarak çalıştığı öğrenildi.

Haftanın 6 günü çalışan babanın, her gün kapıyı çocuklarının üzerine kilitleyerek işe gittiği belirtildi. Çocuklar sakinleştikten sonra polis merkezine götürüldü.

Gaz kaçağı olan binadaki 2 çocuğu, itfaiye kurtardı

Uydudan izleniyor! 3 günde 30 kilometre gittiMuğla'da tedavisi tamamlandıktan sonra uydu takip cihazı takılan ve "Talay" ismi verilen nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağası, 3 günde yaklaşık 30 kilometre yol katetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet