Gündem Gazete kupürüyle dolandırdı

Gazete kupürüyle dolandırdı

29.11.2023 - 07:01 | Son Güncellenme:

Çorlu’da 10 yıl şube müdürü olarak çalışan Seçil Erzan’ın, mağdur ettiği birçok ismin ikametgahının Tekirdağ olduğu görüldü. O isimlerden biri de iş insanı Ömer Kahraman’dı. Erzan, Kahraman ile ilgili, “Çorlu’da pırlantacıdır. Fon vaat ettiğim kişilerdendir. Ömer Kahraman bana teslim edeceği paraları Nazlı’ya teslim etmiştir. Buna ilişkin görsel telefonumda yer almaktadır. Nazlı da tam hatırlamamakla birlikte Ömer’den aldığı 750 bin USD tutarındaki parayı bana getirmiştir. Yarısını ödedim, yarısını ödeyemedim” dedi.

Gazete kupürüyle dolandırdı

ÇİĞDEM YILMAZ - Peki Kahraman kimdi, Seçil Erzen ile nasıl tanıştı ve ne kadar kaybetti? Kahraman’ın avukatı Necdet Kaplan, “Ömer beyin Çorlu’daki ticarethanesinin yanında Deniz Bank şubesi vardı, Seçil hanım ile orada tanışıyor. Çünkü parası bu bankada. Şubatta da Seçil hanım dolandıracağı kişileri arayınca aklına Ömer bey de geliyor. Ömer beyin varlıklı biri olduğunu biliyor. Ömer beyi ikna etmek için özel bir çaba sarf ediyor. Kayıtlarımıza göre 70 defa aramış. Ömer beyi ikna edemeyince Çorlu’ya Ömer beyin ofisine geliyor. Elindeki gazete kupürünü gösteriyor. Fatih Terim, Hakan Ateş, Mehmet Aydoğduğu ve Terim’e yakın isimlerin yer aldığı bir fon olduğunu söylüyor. Ömer bey diyor ki, ‘Madem Deniz Bank’ta çalışıyorsun, gelip yerinde göreyim seni.’ Böyle de oluyor. Ömer bey 300 bin doları 2023 Şubat’ın başında Deniz Bank’taki şubesinde elden Erzan’a veriyor. Sonrasında da oluyor. Müvekkilim Erzan’a 1 milyon 670 bin dolar veriyor. Sadece 300 bin doları alabiliyor” dedi.

Haberin Devamı

Parasını ödediği arsayı da alamamış!

Avukat Necdet Kaplan, müvekkilinin 5 milyon 884 bin TL’sinin de Fatih Terim yardımcısı Müfit Erkasap’ın eşi Nur Erkasap’ta olduğunu öne sürerek şunları aktardı: “Nur Erkasap da fona girmek istiyor ancak elinde nakit olmadığını söylüyor. Bunun üzerine Seçil de, elinde neler olduğunu soruyor. O da, evi ve arsası olduğunu söylüyor. Seçil de hemen bir tanıdığı olduğunu ve arsayı ona satabileceğini söylüyor. Ömer beyi arayıp arsayı alması gerektiğini söylüyor ve ekliyor, ‘Siz arsa sahibi olurken fona da para girecek.’ Ömer bey de kabul ediyor. Seçil hanım da aracı olduğu için arsayı almadan, Nur hanım hesabına 5 milyon 884 bin resmi olarak gönderiyor. Ancak arsayı da alamıyor. Nur Erkasap ne arsayı ne de bu parayı iade ediyor. Seçil’in ifadesine göre Nur Erkasap bu parayı Seçil’e de vermiyor. Biz de Nur Erkasap’a bir dava açtık.”

Yazarlar