Geri Dön

Gazetecileri maaşa bağlamışlar

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı FETÖ iddianamesinde yer alan tanık ve mağdurların ifadeleri bu şehirdeki FETÖ yapılanmasının eylem ve faaliyetlerini ortaya koydu.

İddianamedeki tanıklardan R.G, örgütün Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) nasıl ele geçirdiğini, kaynaklarını kendi amaç ve faaliyetleri doğrultusunda nasıl kullandığını ifadesinde ayrıntılı olarak anlattı. R.G, örgütün aleyhte haber yapılmasını engellemek için gazetecilere OSB kaynaklarından para ödediğini söyledi.


'Açık kasa'

'2009-2010 yılları arasında KOSGEB ‘te Dış Uzman danışmanı olarak çalışıyordum, o dönemde OSB başkanı olan Ali Yıldırım Gülen cemaatinin önde gelen isimlerdendi, bana OSB ‘de çalışır mısın diye sordu bende kabul ettim ve 2011- 2014 yılları arasında ilimizde (Uşak) bulunan OSB’de müdür yardımcılığı yaptım, OSB çalıştığım süre içerisinde birçok usulsüzlüğe şahit olmuşumdur ama çalışan olduğum için herhangi bir şekilde karşı durmam söz konusu değildi. Bildiklerimi anlatmak istiyorum, OSB‘de 'açık kasa' diye bir sistem vardır, bu sistemde OSB’nin gelirleri sadece bir deftere kayıt edilerek paraları odamda aldığım kasa içerisinde tutuyordum, gelirleri ve giderleri küçük bir yanımda taşıyabileceğim bir defterde tutardım.

'Gazetecilere para'

Bu açık kasa sisteminde paraya ihtiyacım olduğu zamanda OSB’de büyük alım yaptığımız Gökmen Mimarlık , Topaç Elektrik , Kara Kozak Hafriyat ve Sondaj işlemleri yapan firmalardan fatura kesmelerini isterdik, bu faturalar karşılığında OSB hesabından aldıkları parayı bana verirlerdi ve ya ben birini gönderir aldırırdım, ayrıca eğer firmanın fatura açığı varsa KDV'sini ve gelir vergisini istemezdim, çok ender istediğim olmuştur, bu şekilde temin ettiğim parayı da Ali Yıldırım’ın talimatı ile paranın bir kısmı hakkımızda haber yapmasın diye gazetecilere ödenir, bir kısmı sponsor olunan Uşak Sportif ve Türkçe Olimpiyatları gibi organizasyonlara verilirdi, Türkçe olimpiyatlarına 30.000 TL gibi bir para ödendi , Uşak Sportif’e 100.000 TL civarında bir para aylık olarak parça parça ödendi, normalde OSB ‘ler bu şekilde sponsor olamaz, ancak böyle bir sistem geliştirilerek Ali Yıldırım’ın talimatı ile paralar ödenmiştir, bende bunlara şahidim.'

Sevgilisinin eski erkek arkadaşıyla karşılaştı, ortalığı birbirine kattıİstanbul Esenyurt'ta birkaç arkadaşıyla gittiği işkembecide yanındaki sevgilisinin eski erkek arkadaşıyla karşılaşan kişi, ortalığı birbirine kattı. Eski sevgiliye atılan dayak ve silah doğrultma anları güvenlik kameralarına yansıdı. Polis, tarafından 2 tabanca ile birlikte gözaltına alınan Caner K. ile Azeri sevgilisi Gülsura A., mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber