Geri Dön

Gaziantep Valisi Davut Gül'den maske uyarısı

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte maskesiz dolaşmanın yasak olduğunu hatırlatarak, ihlal edenlere 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandığını hatırlattı.

Gaziantep Valisi Davut Gül'den maske uyarısı

Vali Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte esnafların maskesiz çalışması ve müşteri kabul etmesinin, vatandaşların da maskesiz sokağa çıkmasının yasak olduğunu hatırlattı.

Maskenin önemine işaret eden Gül, ''Yasağın tespiti halinde 3 bin 150 lira yaptırım uygulanacaktır. O yüzden maske takma zorunluluğunu unutmayalım. Bizleri virüsten koruyacak tek güç, kendimizdir.'' ifadelerini kullandı.

Tombul çekirge kendi türünü yerken böyle görüntülendiDünyada sadece Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayan tombul çekirge (Bradyporus) yumurtasını daha kaliteli hale getirmek için erkeğini yerken, sönmüş volkanik Karacadağ eteklerinde kameralara yakalandı. Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği'nce (IUCN) Kırmızı Liste'ye alınması için başvuru yapılan türle ilgili bilgi veren Dicle Üniversitesi Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar, "Tabii bu uzun antenli çekirgelerde görülen bir olay aslında, ama bu tür için hiç şahit olmamıştık. Bunu görüntülerde gördük ve çok şaşırdık hakikaten" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber