Geri Dön

Genç kadının öldüğü kazada sürücünün 6 yıl hapsi istendi!

İstanbul Maltepe'de araçla Burcu Erol'a çarparak ölümüne neden olan Yusuf Kara hakkında, "Taksirle ölüme neden olmak" suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan bazı tanıklar, olay esnasında sürücü Yusuf Kara'nın başka araçlarla yarış halinde olduğunu söyledi. Yine soruşturma kapsamında alınan bilirkişi raporunda olayda hayatını kaybeden Burcu Erol'un olayın oluşumunda asli kusurlu, sürücü Yusuf Kara'nın ise tali kusurlu olduğu belirtildi.

Genç kadının öldüğü kazada sürücünün 6 yıl hapsi istendi!

Maltepe'de 22 Temmuz 2020 gecesi kullandığı araç ile Burcu Erol'a (34) çarparak ölümüne neden olan Yusuf Kara (23) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, Yusuf Kara'nın olay günü Maltepe İlçesi Küçükyalı Mahallesi Turgut Özal Bulvarı üzerinde seyir halinde iken karşıdan karşıya geçmekte olan Burcu Erol'a çarparak ölümüne neden olduğu belirtildi.

BİLİRKİŞİ BURCU EROL'U ASLİ KUSURLU BULDU

Olaydan sonra Burcu Erol'un kanında alkol tespit edildiği bilgisine yer verilen iddianamede, soruşturma kapsamında alınan bilirkişi raporunda Burcu Erol'un olayın oluşumunda asli kusurlu, şüpheli Yusuf Kara'nın ise tali kusurlu olduğu belirtildi.

TANIKLAR KAZAYA KARIŞAN ŞOFÖRÜN BAŞKA ARAÇLARLA YARIŞTIĞINI SÖYLEDİ

Bazı tanıkların Yusuf Kara'nın iki ayrı araçla yarış yaptığı yönünde beyanda bulunduğu kaydedilen iddianamede, "Kolluk görevlileri tarafından olay yeri ve çevresinde yapılan incelemeler neticesinde herhangi bir mobese ve güvenlik kamerasının tespit edilemediği" kaydedildi.

6 YILA KADAR CEZA İSTENDİ

İddianamede şüphelinin, "Taksirle ölüme neden olma" suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi. İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi.

 

Hem karantinayı hem de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiKarabük'te yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında karantinada olması gereken kişi, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatte ticari taksideyken polis denetimine takıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet