Geri Dön
GündemGenç sanatçılara Meriç Soylu Ödülü

Genç sanatçılara Meriç Soylu Ödülü

İş Sanat’ın 2012 yılında hayatını kaybeden sanat yönetmeni Meriç Soylu’nun ailesi tarafından verilen Meriç Soylu Ödülü sahiplerini buldu. Millî Reasürans Konser Salonu’nda önceki gün gerçekleştirilen törene Soylu ailesi, Parlayan Yıldızlar konser serisinde finale kalan sanatçılar ile aileleri ve sanatseverler katıldı.

Her yıl artan bir ilgi gören seride bu sezon, Demirhan Gökbudak, Duru Aydın, Ece Özer, Laçin Akyol ve Simge Keskin’in de arasında olduğu 12 genç sanatçı konser verdi. Sezon boyunca sahne alan genç yeteneklerin üstün performanslarından dolayı bu yıl birinci, ikinci, üçüncü belirlenirken, iki kişi de Gelecek Vadeden Genç Sanatçı Ödülü’ne layık görüldü. Genç keman sanatçısı Demirhan Gökbudak birincilik ödülünü kucaklarken, fagot sanatçısı Ece Özer ikinci, piyanist Duru Aydın üçüncü oldu. Genç çellist Simge Keskin ve 12 yaşındaki keman sanatçısı Laçin Akyol ise özel ödül aldılar.

Bakan Koca müjdeyi verdi: Çok ama çok yaklaştıkağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Bakan Koca, cuma gününden itibaren 18 yaşından gün almış herkesin aşı randevusunun açılacağını bildirdi. 'Dünyanın en hızlı aşılama programlarından birini yürütüyoruz.' diyen Koca, "Ağır bedeller ödedik ama güzel günlere çok ama çok yaklaştık." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet