Geri Dön
GündemGez...Çek...Yaz...

Gez...Çek...Yaz...

Gez...Çek...Yaz...

Seyahatlerinizden fotoğraflarınızı, yazılarınızı gönderin yayımlayalım:

Bali’nin tapınakları


Gez...Çek...Yaz...
Samira Kültür: Bali tatili asla sırf deniz tatili değildir çünkü denizi keyifle yüzülecek bir deniz değil, koyların çoğu aşırı dalgalı.
Deniz kenarında elbette vakit geçireceksiniz ama yüzmekten ziyade manzaranın keyfini sürmek, havuzlara girmek, yemek yemek ve dilerseniz sörf yapmak mümkün. Özellikle tapınakları çok güzel. Fotoğraftaki yer, Pura Taman Saraswati.

Burası Ubud merkezde, lotus çiçekleri içinde, bizim çok sevdiğimiz bir tapınak oldu.

İtalya’nın en güzeli


Gez...Çek...Yaz...

Tuğçe Sagul: Venedik, İtalya’nın en güzel şehri. Ülkenin birçok şehrini gezdim Ama Venedik kadar büyülü ve romantik değillerdi. Burada tıpkı bir kartpostalın içinde gibisiniz. Ayaküstü dünyanın en lezzetli makarnalarını yiyebilir, sonra gondol gezisi yapıp San Marco Meydanı’nda dondurma molası verebilirsiniz.

Bu mahallede yaşayanlar 25 yıldır “Pilava, pilava” denilerek sahura kaldırılıyorBursa'da, Emir Sultan Hazretleri'nin türbesinin ve camisinin bulunduğu mahallede, yaklaşık 70 yıldır sahurda davul çalınmıyor. 25 yıldır mahalle sakinlerini 'pilava, pilava' diye bağırılarak, sahura kaldıran Feridun Karabıyıkoğlu, "Mahallenin yerlileri bu geleneği biliyor ama sonradan taşınanlar bizi pilavcı sanıp sipariş veriyorlar" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet