Geri Dön

Gez... Çek... Yaz...

Seyahatlerinizden fotoğraflarınızı, yazılarınızı gönderin yayımlayalım: facebook.com/milliyetrota, twitter.com/milliyetrota, instagram.com/milliyetrota, rota@milliyet.com.tr

Gez... Çek... Yaz...

Günübirlik Eskişehir

Tuğba Eroğlu: Önlemleri alarak günübirlik Eskişehir gezisi yapmanın bir zararı yoktur diye düşünüyorum. Odunpazari evleri, Masal Şatosu, Sazova Parkı ve Çi börek özlendiniz!

Gez... Çek... Yaz...
16 göl var

Tuğba Akbaş: UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Plitvice Milli Parkı birbirine bağlı 16 gölden ve sayamadığım kadar çok irili ufaklı şelaleden oluşuyor. Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’den 2 saat uzaklıkta bulunuyor. Zagreb’ten parka otobüsler mevcut. Giriş ücretli. Biz kişi başı 25 euro ödedik ama bu, korona nedeniyle indirimli fiyattı. Normalde yaz sezonu fiyatı 38 euro. Parkın içerisinde bir sürü farklı rota mevcut. Parkın 2 girişi var. Biz ilkinden girip yaklaşık 5 saat süren C rotasını tamamladık.


Gez... Çek... Yaz...


Meğer Türkçe biliyormuş...Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda maske ve mesafe denetimi yapıldı. Uyarılara rağmen maskesini düzgün takmayan ve Türkçe bilmediğini söyleyen yabancı uyruklu bir yolcu maske cezası yedikten sonra Türkçe konuşmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet