Geri Dön
GündemGiriş çıkış yasağı gelen iller hangileri? Şehirler arası yasak var mı, ne zamana kadar devam edecek?

Giriş çıkış yasağı gelen iller hangileri? Şehirler arası yasak var mı, ne zamana kadar devam edecek?

Giriş-çıkış yasağı ile ilgili detaylar gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. HDP'nin toplanma çağrıları ve corona virüs salgını nedeniyle bazı illere giriş çıkış yasağı getirildi. Bazı valilikler konuyla ilgili açıklama yaptı. İşte giriş çıkış yasağı olan iller...

Giriş çıkış yasağı gelen iller hangileri? Şehirler arası yasak var mı, ne zamana kadar devam edecek?

1 Haziran tarihinde normalleşme adımları ile birlikte seyahat yasağı ksıtılaması kaldırılmıştı. HDP'nin yürüyüş çağrıları ve corona virüsün yayılmaması için bazı illere giriş çıkış yasağı getirildi. Bu yasak gelen iller ise araştırılıyor. İşte yasak gelen iller...

GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAĞI GELEN İLLER...

ADANA

Adana Valiliği kararı, ''Milletvekilleri hariç olmak üzere eylemlere katılmak için hareket edecek grupların ilimize giriş ve çıkışları Adana İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 13 Haziran 2020 tarih ve 71 sayılı kararıyla 15 Haziran 2020 tarihi saat 24.00’ten itibaren 15 gün süre ile sınırlandırılmıştır'' şeklinde duyurdu.

SAKARYA

Sakarya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, eylem ve etkinliklerle bunlara katılım amacıyla araç ve kişilerin kente giriş çıkışları 5 gün süreyle yasaklandı.

BURSA

Valilik tarafından duyurulan kararda şu ifadeler yer aldı:

''Şehirlere giriş ve çıkışlarının kısıtlanmasına, 14-20 Haziran 2020 tarihleri arasında başka illerde yapılması planlanan eylem/etkinliklere ilimizden katılım sağlayacak grup ve şahıslara izin verilmemesine,1-14 Temmuz 2020 tarihleri arasında park ve bahçelerde hastalığın yayılmasına neden olacak şekilde çadır ve stand kurulmasına müsaade edilmemesine, konunun titizlikle takip edilerek tüm eylem/etkinlikler öncesi, esnası ve sonrasını kapsayacak şekilde sosyal mesafeyi gözeterek gerekli güvenlik tedbirlerinin planlanması ve titizlikle uygulanmasına, kanuna aykırı hiçbir eylem/etkinliğe müsaade edilmemesi ve uygulamada herhangi bir aksaklığa sebebiyet verilmemesine karar verilmiştir''

KOCAELİ

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında eylem ve etkinliğe katılım amacıyla araç ve kişilerin Kocaeli'ye giriş çıkışları 15 gün süreyle yasaklandı.

KIRKLARELİ

Kırklareli'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında toplantı ve gösteri yürüyüşleri 14-20 Haziran'da yasaklandı.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ Valiliği, HDP'nin bazı illerde toplanma çağrıları üzerine, bu durumun yeni tip koronavirüsle mücadelede (Kovid-19) zafiyet oluşturabileceği gerekçesiyle il geneline girişlerin 14-17 Haziran'da sınırlandırıldığını bildirdi.

BİTLİS

Bitlis Valiliği, huzur ortamı, kamu düzeni ile kamu güvenliğinin sağlanması ve artan vakaların önlenmesi amacıyla il sınırları içinde toplantı, gösteri ve yürüyüşlerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

VAN

Van Valiliği, kentte her türlü toplu faaliyet, hareket, gösteri ve organizasyon gibi etkinliklerin kısıtlandığını duyurdu.Açıklamada, "Her türlü açık alanlarda yapılması planlanan eylem/etkinlikler ile bu eyleme destek vermek amacıyla il sınırlarımıza gelen şahısların ve araçların ilimiz sınırları içerisine girişleri ve başka illerde gerçekleşmesi planlanan eylem/etkinliğe katılım amacı ile ilimizden çıkışları yasaklanmıştır." denildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İzmir’de sokak ortasında işlenen cinayetin görüntüsü ortaya çıktıİzmir'in Konak ilçesinde Murat K.'nın, kendisini ihbar ettiğini düşündüğü Savaş Akova'yı (28) sokak ortasında tabancayla vurarak öldürdüğü olayın güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı. Görüntülerde cinayet anı saniye saniye görüntülendi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler