Geri Dön
GündemGoogle’ın yöneticisi Twitter’a patron oldu

Google’ın yöneticisi Twitter’a patron oldu

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevine, Google’ın eski üst düzey yöneticisi İran doğumlu ABD vatandaşı Omid Kordestani’nin getirildiğini açıkladı.

Google’ın yöneticisi Twitter’a patron oldu

Dorsey, Kordestani için ‘kendini kanıtlamış ve deneyimli bir lider’ yorumunda bulundu. 53 yaşındaki Kordestani, 10 yıl boyunca çalıştığı Google’da üst düzey yöneticilik görevini üstlenmişti. Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Kordestani, ‘Benim için bu üç şirkette çalışmış olmak büyük bir şans: Netscape, Google ve şimdi Twitter’ yazdı. Kordestani daha önce çalıştığı uluslararası ağ tarayıcısı firması Netscape’in gelirini 18 ay içerisinde 88 milyon dolardan 200 milyon dolara çıkarmış, bu katkısıyla bütün övgüleri üzerine toplamıştı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bakan Çavuşoğlu'ndan CNN Türk'te önemli açıklamalarDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN Türk canlı yayınında 10 büyükelçinin geri adımının perde arkasıyla ilgili açıklamalarda bulunuyor. Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla bir panik havası başladı. Bizi arayanlara diplomatların sınır dışı edilmesiyle ilgili hazırlıların yapıldığını söyledik. Cumhurbaşkanımızın Eskişehir'deki açıklamasıyla panikleri daha da arttı. Büyükelçilerden bavullarını toplamaya başlayanlar oldu. Açıklamayı yapanlar nasıl düzeltebiliriz arayışına başladı, elçiler birbirini suçlamaya başladı." ifadelerini kullandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler