Geri Dön

İlkbahar mevsimi ne zaman başlayacak? Google'dan İlkbahar mevsimine özel doodle

İlkbahar mevsimi için geri sayım sürüyor. Uzun süren kış ayının ardından İlkbahar mevsimine giriyoruz. İlkbahar mevsiminin gelişine özel dünyaca ünlü arama motoru Google tarafından doodle hazırlandı. Vatandaşlar hazırlanan doodle'a tıklayıp İlkbahar mevsimine ilişkin araştırmalara başladı. Peki İlkbahar mevsimi ne zaman başlayacak ne zaman sona erecek. Yaz ayı ne zaman gelecek?

İlkbahar mevsimi ne zaman başlayacak? Google'dan İlkbahar mevsimine özel doodle

Google tarafından İlkbahar'a özel hazırlanan doodle ana sayfaya taşındı. Hazırlanan dooodle'ın ana sayfada yayımlanmasının ardından arama motoru üzerinden herhangi bir arama yapacak olan vatandaşlar aramalarını sıklaştırdı. Uzun süren kış ayının ardından İlkbahar'ın gelişi insanların içini ısıtmaya başladı. Peki İlkbahar Mevsimi ne zaman başlar ne zaman sona erer. Yaz ayı hangi tarihte başlayacak? İşte merak edilen o sorunun yanıtı...

İLKBAHAR MEVSİMİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İlkbahar veya ilkyaz, doğa döngüsünde kış ile yaz arasındaki mevsim. Kuzey yarım kürede Mart ve Haziran arasıdır.

İlkbaharda ağaçlar çiçek açar, hava sıcaklığı artmaya başlar. Bu mevsimde karların erimesi ve bol miktarda yağışın olması ile su yatakları olan dereler, göller, göletler ve barajlar su ile dolar.

Baharın habercisi çiçekler

Bilhassa bu mevsimde yerel hava depresyonu olarak meydana gelen hava değişikliklerinde, halk arasında Kırk İkindi adı verilen sağanak yağışlar başlar. Bu yağışlarla şiddetli gök gürültüsü, yıldırım düşmesi, dolu tehlikesi ve sel felaketleri de görülür. Bazen bu yağışlar çiftçilere çok zarar verir.

İnsanlar üzerinde de sağlık açısından olumsuz etkileri olabilir. Yorgunluk, halsizlik ilkbaharın insanlar üzerindeki olumsuz etkilerindendir. Bu duruma tıp dilinde kısaca bahar yorgunluğu denir.

Kayseri'de altın ve bebek kıyafeti çalan kadın yakalandı!Kayseri'de girdikleri evlerden ziynet eşyası ve bebek kıyafetleri çaldığı tespit edilen bir kadın polis ekiplerince yakalandı. İkamette bulunan güvenlik kamerasını fark eden kadın, yakalanmamak için kamerayı kırdığı da tespit edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber