Geri Dön

Görüntüler kan dondurmuştu! Bakan Selçuk'tan Nurtaç Canan açıklaması

İstanbul'da 23 yıllık eşi Nurtaç Canan'ı kurşun yağmuruna tutarak ağır yaralayan Ragıp Canan 2 hafta sonra polis tarafından yakalandı. Saldırı sonrasında öleceğini düşünen ve kendisini öldürmeye çalışanın eşi olduğunu kanıyla yere yazı yazan Nurtaç Canan'ın saldırı sonrası aldığı kurşun darbesiyle kesilmesi düşünülen sağ bacağı ise operasyonla kurtarıldı. Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şiddete maruz kalan Nurtaç Canan ile oğlunun uygun hizmet modellerinden yararlanmalarını sağlayacaklarını bildirdi.

Görüntüler kan dondurmuştu! Bakan Selçuk'tan Nurtaç Canan açıklaması
Ferit ZENGİN/İSTANBUL

Zeytinburnu’nda 4 Haziran günü yaşanan olayda 46 yaşındaki Nurtaç Canan, defalarca kendisini darp edip aldattığını ileri sürdüğü 23 yıllık eşinden ayrılmak istedi. Nurtaç Canan kararını kocasına anlatınca, şiddetle karşılaştı. Ayrılmayı kabul etmeyen kocasına direnen 46 yaşındaki kadın eşi tarafından önce dövüldü ardından  üzerine ocaktaki çaydanlık fırlatıldı. Olay sonrası kaçarak çıktığı evine yerleşecekken ve kararından vazgeçmeyen Nurtaç Canan, eşyalarını toplayıp tam evden çıkacsğı sırada kapıda beliren kocasıyla tekrar karşılaştı.Karısını gitmemesi için ikna etmeye çalışan Ragıp Canan isteğine yine olumsuz cevap alınca bu sefer belindeki silahını çekerek önce etrafa ardından 23 yıllık eşinin belinden aşağıya 5 el ateş etti.

"BENİ RAGIP VURDU..."

Olay sonrası eşinin telefonunu ve banka kartını alarak kaçtığı belirlenen Ragıp Canan'ın vurarak ağır yaraladığı Nurtaç Canan ise öleceğini düşünerek bacaklarından ve vücudundan sızan kanıyla yattığı yere “Anne baba hakkınızı helal edin. Üzülmeyin. Beni Ragıp vurdu. Kurtuldum.’diye yazdı.

BACAĞI KURTARILDI

Olaydan sonra kaçan Ragıp Canan, bir süre sonra oğlunu arayarak, gidip annesine bakmasını istedi. Eve giden 22 yaşındaki genç ise annesini kanlar içinde bulunca hemen sağlık ekiplerini aradı. Hastaneye yetiştirilen ağır yaralı Nurtaç Canan yapılan müdahaleyle önce hayata döndürüldü ardından kurşun darbeleri sonrası kesilme ihtimali gündeme gelen sağ bacağında bsşstılı bir operasyonla kurtarıldı. İki haftadır firar olan eli kanlı koca Ragıp Canan ise polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonrasında Esenler’de saklandığı adreste bu gece saat 22.00 sıralarında yakalanarak gözaltına alındı.

TEHDİT VE HAKARETTEN SABIKALI

Emniyete götürülerek sorguya alınan ve tehdit ve hakaret ile ruhsatsız silah bulundurmak suçlarından kaydı olduğu öğrenilen Ragıp Canan'ın kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan işlem yapılarak yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

 

BAKANLIK DEVREDE

Selçuk, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Nurtaç Canan'ın yaşadığı şiddet vakasının herkesi derinden sarstığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Nurtaç Canan ile oğlunun uygun hizmet modellerinden yararlanmalarını sağlayacağız. Davaya müdahil olarak hukuki süreci yakından takip edeceğiz. Şiddete karşı sıfır tolerans ilkesiyle çalışmayı sürdüreceğiz."

 

Bursa'da korkunç olay! Balkonda asılı halde ölü bulunduBursa’nın Nilüfer ilçesinde Nazif A. (57) evinin balkonunda asılı halde ölü bulundu. Yoldan geçerken Nazif A.'nın cansız bedenini görenler, şaşkınlık yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber