Geri Dön
GündemGörüntüleri infial yaratmıştı! Serbest bırakıldı

Görüntüleri infial yaratmıştı! Serbest bırakıldı

Sarıyer’de bir köpeği boğazından bağladığı iple sürükleyerek götürürken görüntülenen 77 yaşındaki Mehmet S. savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. S., savcıya verdiği ifadede, köpeğin 10 yıldır kendisiyle birlikte olduğunu söyleyerek, “Ölü bulunca mezarlığa götürmek için iple bağladım. Yaşım sebebiyle kucağıma alamadığım için iple arabaya bağladım” dedi.

Damla GÜLER / milliyet.com.tr Olay saat 18.30 sıralarında Zekeriyaköy 3. Cadde üzerinde meydana geldi. Aracıyla yoldan geçen sürücü, bir kişinin iple bağladığı köpeği sürükleyerek çöpe atmaya çalıştığını gördü. Köpeğin sürüklenerek çöpe atıldığı anları cep telefonu kamerası ile kaydeden sürücü, ardından bu görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

Görüntüleri infial yaratmıştı Serbest bırakıldı

Cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntülerde 77 yaşındaki Mehmet S. isimli kişi iple boğazından bağlı köpeği sürüklerken götürürken görünüyor. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Sarıyer İlçe Jandarma Komutanlığı Mehmet S.’yi gözaltına aldı. Buradaki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen S., savcılığa verdiği ifadede köpeğin kendisine ait olduğunu söyledi.

Köpeğe 10 yıldır kendisinin baktığını söyleyen Mehmet S., “Diğer köpekler boğmuş. Ben de ölü buldum. Mezarlığa götürmek için iple arabaya bağladım. Yaşım sebebiyle köpeği kucağıma alamadım. O yüzden iple arabaya bağladım” dedi. Mehmet S. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

SİLAHLA VURULDUKTAN SONRA UZUN SÜRE SÜRÜKLENMİŞ

Öte yandan Sarıyer Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü'ne bağlı veteriner hekim, köpeğin cesedi üzerinde yaptığı incelemede silahla vurulduğunu tespit etti.

Görüntüleri infial yaratmıştı Serbest bırakıldı

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ, 'BU RESMEN CANİLİK'

Köpeğin cesedinin atıldığı alana toplananlar yaşanan olaya tepki gösterdi. Hayvansever İhap Subaşı, "Köpek ölmemiştir, yaralıdır, hemen alıp veterinere götürmek için geldim ama köpek şurada gördünüz yerde yatıyor. Şahsı daha önce hiç görmedim. Bu canilik, o hayvanın size hiçbir zararı yok. Arabayla sürükleyip öldürmek ne demek." dedi. Şebnem Aslan ise, "Benim gördüğüm kadarıyla yedi, sekiz tane kurşun yarası vardı. O kadar çok sürüklenmiş ki hayvan, kemikleri çıkmış meydana." şeklinde konuştu.

Görüntüleri infial yaratmıştı Serbest bırakıldı

12 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te12 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet