Geri Dön
GündemGözler kabine toplantısında! Sivaslılar, normalleşmeyi bekliyor

Gözler kabine toplantısında! Sivaslılar, normalleşmeyi bekliyor

Sivas’ta vatandaşlar uzun süredir kapalı bulunan kafe ve restoran işletmelerinin belirli kurallara uymak koşulu ile müşteri kabulüne başlamasını istiyor. Esnaf, kabine toplantısından olumlu bir karar çıkmasını istiyor.

Gözler kabine toplantısında! Sivaslılar, normalleşmeyi bekliyor

Koronavirüs vakalarının artışını önlemek için uygulamaya konulan kısıtlamalarla ilgili kabineden çıkacak karar merakla beklenmeye başlandı. Sivas'ta da tedbirler nedeni ile müşterilerinden uzun süredir ayrı kalan esnaf, kabine toplantısından olumlu bir karar çıkmasını istiyor.

'KAPALI İŞ YERLERİ AÇILMALI'

Kısıtlama kapsamındaki iş yerlerinin açılması gerektiğini söyleyen Eda Yıldız (21), "Her konuda olmasa dahi uzun süredir iş yerleri kapalı olan vatandaşlarımızın yüzünü gülümsetecek bir karar alınmalı. Ancak okulların açılması taraftarı değilim. Çünkü küçük çocuklar bilinçli değiller ve iç içe hareket edecekler" dedi.

Yunus Zortaş (59) ise, ‘’Kısıtlamalar çok gevşetilmemeli ama restoranlar açılabilir ve HES kodu ile girişler yapılabilir. Dikkat etmemiz gerekiyor, yoksa daha kötüye gider. Dikkatli bir şekilde de restoranlar açılmalı. Kafeler ve kahvehanelerin açılmasını doğru bulmuyorum" diye konuştu.

Restoran ve kafe sahiplerinin mağdur olduğunu belirten İsmail Gök (63), "Vakaların yoğun olduğu illerde karantina kurallarının gevşetilmemesi gerekiyor. Ama Sivas'ta maske kurallına dikkat ediliyor. Restoran, kafe ve kıraathane sahipleri epeydir mağdur oldu. Onlar için insan sayısına dikkat edilerek açılması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet