Geri Dön

Guantanamo'dan gelen 2 Türk Emniyet'te...

Guantanamo'dan gelen 2 Türk Emniyet'te...

13:50


ABD'nin Guantanamo'daki üssünden serbest bırakıldıktan sonra İstanbul'a gelen 2 Türk, emniyete götürüldü.
El Kaide örgütüyle bağlantılı oldukları iddiasıyla Malavi'de tutuklanarak ABD'nin Guantanamo'daki üssüne götürülen İbrahim Habacı ile Arif Ulusam, serbest bırakıldıktan sonra geldikleri Atatürk Havalimanı'ndan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince alındı.
Ulusam ile Habacı, daha sonra durumları incelenmek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki kompleksine götürüldü.
Yurtdışında yaşayan bu kişilerden Konya nüfusuna kayıtlı Arif Ulusam'ın lokantacı olduğu, Gaziantep nüfusuna kayıtlı İbrahim Habacı'nın da bir okulda müdürlük yaptığı belirtildi.
Pasaportları olan ve herhangi bir yasal sorunları görünmeyen Ulusam ile Habacı'nın, savcılığı vereceği talimat doğrultusunda serbest bırakılabilecekleri kaydedildi.

Kocaeli'nde kaybolan doktorun son görüntüleri ortaya çıktıKocaeli’de 2 gündür kendisinden haber alınamayan doktorun, evinden çıktıktan sonra marketten alışveriş yaptığı anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bölgede yapılan arama çalışmaları ise sonlandırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet