Geri Dön
GündemGül satma, para isteme, fal bakma… Kordon hırsızlık çetesi çökertildi!

Gül satma, para isteme, fal bakma… Kordon hırsızlık çetesi çökertildi!

İzmir Kordon'da, çiçek satma, fal bakma, para isteme bahanesiyle yaklaştıkları vatandaşların cep telefonunu ve cüzdanlarını çalan çete çökertildi. 17 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 38 yaşındaki çete lideri gözaltına alındı. 12'si çocuk 17 kişi yakalanarak adliyeye sevk edildi.

İzmir Kordon'da uzun süredir devam eden hırsızlık sorunu vardı. Çeşitli perdeleme yöntemleriyle hırsızlık yapıyorlardı. Bu olay o kadar çok artmıştı ki sosyal medyada bile isyanlar başlamıştı.

PERDELEME YÖNTEMİYLE HIRSIZLIK

İşte CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ'ın aktardıkları:

Görüntüler İzmir Kordon'dan. İzmir Belediyesi’ne ait bisikletleri çalan hırsızlar Kordon sahilde oturan gençlerin yanına geliyor. Biri gençlerin dikkatini dağıtırken diğerleri de cep telefonu ve cüzdanları çalıyorlardı.

Konak, Alsancak, Göztepe, Balçova ve İnciraltı gibi hareketli sahil bölgelerinde bu tür hırsızlık olayları o kadar arttı ki mağdur gençler çareyi sosyal medyaya yazmakta buldu. İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, gelen yoğun şikayetler üzerine çalışma başlattı. Yaşı küçük olan hırsızlık çetesi üyeleri takibe alındı. 

ÇETE ÇÖKERTİLDİ

Şikayetlerin artması üzerine İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir çalışma başlatılıyor. Yaşı küçük olan çocukların bu işi yaptığı belirleniyor. Daha sonra daha büyük bir çete olduğu tespit ediliyor. Çeteye operasyon yapılıyor ve Nihat E. ile 4 yardımcısı gözaltına alındı. Bu operasyonla bu çete çökertiliyor.

17 ADRESE OPERASYON DÜZENLENDİ 

Nihat E. 38 yaşında ve çocukları zorla hırsızlık yapmaya itiyor. Hırsızlık yapmayan çocukları da darp ettiği söyleniyor. 100'e yakın kişi mağdur, Kordon her gün çok sayıda kişinin vakit geçirdiği bir alan.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Antalya'da eski eş dehşet saçtıAntalya'nın Döşemealtı ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Hayriye Alkutay (30), eski eşi Mustafa Ayata tarafından kurusıkıdan bozma tabancayla vurularak öldürüldü. Saldırıda, Alkutay'ın iki kardeşi de yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler