Geri Dön
GündemGüneydoğu’da aşı için ikna kampanyası

Güneydoğu’da aşı için ikna kampanyası

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, aşılanmada en düşük, koronavirüs vaka sayısında ise en yüksek iller arasında yer alan Diyarbakır’da halkın aşı konusunda bilgilendirilmesi amacıyla seferberlik başlatıldı.

Güneydoğu’da aşı için ikna kampanyası

 

NAMIK DURUKAN Ankara - Milliyet’e konuşan Diyarbakır Tabip Odası (DTO) Başkanı Elif Turan, Diyarbakır’da ilk doz aşı oranı kent genelinde yüzde 40 iken ikinci dozda bu oran yüzde 18’lerde olduğunu söyledi. Aşılamanın Türkiye ortalamasının çok gerisinde olması dolayısıyla kitle örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve muhtarlar biraraya gelip aşı konusundaki sorulara cevap aradıklarını aktaran Turan, “Aşıya karşı toplumda bir güvensizlik ve tereddüt olduğunu gördük. Toplumdaki bu algıyı değiştirmek için DTO olarak ‘Aşı olmak toplumsal sorumluluğumuzdur’ adı altında kampanya başlattık” dedi. Kampanya kapsamında sokağa inerek halkın tereddütlerini gidermeye çalıştıklarını vurgulayan Turan, bazı vatandaşlardan “Aşı kısırlık yapar mı?”, “Vücutta kalıcı hasar bırakır mı?”, “Aşı olanların çocukları özürlü olur mu?” gibi sorularını yanıtladıklarını söyledi. Sorularına yanıt verdiklerinde ikna olduklarını belirten Turan, “Sosyal medya hesaplarımızdan hem Türkçe hem Kürtçe olarak aşının önemini vurgulayan videolar hazırladık. Yerelde en çok izlenen TV’ler ve dinlenen radyolarda yayınlar yapıyoruz” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Xiaomi Mi 11 Lite Telefon İncelemesiAkıllı telefon artık bir lüks olmaktan çıktı, adeta gereklilik haline geldi. Hal böyle olunca her bütçeye seslenen telefonlar da piyasaya çıkmaya devam ediyor. Uygun fiyatı ve yüksek performansı ile Türkiye’de de dikkat çekmesi beklenen Xiaomi Mi 11 Lite modelini Milliyet Teknoloji olarak inceledik. Öne çıkanları, şık tasarımı ve uygun fiyatıyla kendini diğer modellerden ayıran Xiaomi Mi 11 Lite’ı almalı mısınız, almamalı mısınız?
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner