Geri Dön
GündemHafta sonu marketler saat kaçta açılıyor, kapanıyor 2021? Cumartesi-Pazar marketler saat kaça kadar açık?

Hafta sonu marketler saat kaçta açılıyor, kapanıyor 2021? Cumartesi-Pazar marketler saat kaça kadar açık?

Marketlerin çalışma saatleri ile ilgili detaylar gündemde yer alıyor. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı "İş Yerlerinin Çalışma Saatleri" adlı genelgede marketlerin çalışma saatleri ile ilgili ayrıntılar yer aldı. Peki hafta sonu marketler saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? İşte marketlerin çalışma saatleri ile ilgili gelişmeler...

Hafta sonu marketler saat kaçta açılıyor, kapanıyor 2021? Cumartesi-Pazar marketler saat kaça kadar açık?

Hafta sonu marketler saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? sorusunun cevabı merakla araştırılıyor. Kısıtlamalar illerin risk durumuna göre göre şekilleniyor. Düşük ve orta ve yüksek riskli illerde marketlerin çalışma saatleri ile ilgili detaylar "İş Yerlerinin Çalışma Saatleri" adlı genelgede yer aldı. Peki Cumartesi-pazar marketler saat kaça kadar açık?

MARKETLER SAAT KAÇTA AÇILIYOR VE KAPANIYOR?

İçişleri Bakanlığı, "İş Yerlerinin Çalışma Saatleri" adlı genelgeyi 81 il valiliğine gönderdi. Genelgede marketlerin çalışma saatleri ile ilgili detaylar yer aldı. "İş Yerlerinin Çalışma Saatleri" adlı genelgeye göre; bakkal ve marketler, düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 saatleri arasında açık olacak.

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER

Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır.

ORTA RİSKLİ İLLER

Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bursa, Denizli, Manisa, Isparta, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bayburt, Erzurum ve Kars.

YÜKSEK RİSKLİ İLLER

İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman.

Evlerinde çıkan yangında dumandan etkilenen çift hastaneye kaldırıldıAntalya'da evlerinde çıkan yangında dumandan etkilenen karı koca, komşularının yardımıyla dışarı çıkarıldı, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet