Geri Dön

Hainler sıcak yuva hayallerini yıktı

PKK’lı teröristlerin hayattan kopardığı anne ile minik yavrusu, Şarkışla ve Türkiye’nin dört bir yanından yükselen PKK’lı teröristlere lanet feryatları ve gözyaşları arasında son yolculuklarına uğurlandı

Hainler sıcak yuva hayallerini yıktı

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde üs bölgesinde görevli eşini ziyarete giden ve dönüş yolunda 11 aylık oğlu Bedirhan ile şehit olan 25 yaşındaki Nurcan Karakaya’nın bir ay önce tayin edildikleri ilçede eşi ve çocuğuyla kurmayı hayal ettiği sıcak yuva, PKK’lı teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesiyle yıkıldı. Uşak’ta görev yapan astsubay Serkan Karakaya, bir ay önce Hakkâri’nin Yüksekova ilçesine tayin edildi. Bunun üzerine 25 yaşındaki eşi Nurcan ve henüz 11 ay önce dünyaya gözlerini açan oğlu Bedirhan Mustafa ile ilçeye gelen Karakaya, uzun bir süre geçirecekleri ilçede sıcak yuva hayali kurmaya başladı.

ÜS BÖLGESİNE GİTTİ

Astsubay Karakaya, bir süre sonra eşi ve çocuğunu ilçe merkezinde bırakıp görev yapacağı, terör örgütüne karşı amansız mücadelenin verildiği sınır hattındaki üs bölgesine gitti. Nurcan Karakaya ise tıpkı bir asker gibi ve asker eşi olmanın da ne denli fedakarlık gerektirdiğinin bilinciyle eşinin yokluğunda evlerinin eksiklerini gidermeye, “cennet kokulum” diye sevdikleri oğulları Bedirhan Mustafa’ya hem annelik hem de babalık yapmaya başladı. İlçeye ve çevreye alıştıktan sonra 31 Temmuz günü oğlu Bedirhan’ı da yanına alarak eşine sürpriz yapmaya karar veren ve sabah erkenden uyanıp oğluna en güzel kıyafetlerini giydiren Karakaya, eşi ve silah arkadaşları için de kendi elleriyle börek pişirdi.

Evdeki hazırlıklar sonrası minik Bedirhan’ı güvenle oturttuğu kendilerine ait otomobil ile üs bölgesine yola çıkan Nurcan Karakaya, bir süre sonra ulaştığı birlikte eşi ve silah arkadaşları tarafından karşılandı.

ARKASINDAN EL SALLADI

Eşini ve “cennet kokulu” yavrusunu karşısında görmenin mutluluğunu yaşayan Astsubay Karakaya, eşinin kendi elleriyle hazırladığı böreği silah arkadaşlarına ikram etti.

Güzel geçen bir günün ardından Nurcan Karakaya eşinden, minik Bedirhan ise sevgisine doyamadığı babasından ayrılacak olmanın burukluğuyla otomobile binip ilçe merkezine doğru yola çıktı. Dosta güven, düşmana korku salan Mehmetçik’in arkalarından salladığı ellere aracın dikiz aynasından tebessüm ederek yanıt veren Karakaya’nın kullandığı otomobil, üs bölgesinden ayrıldıktan sonra PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesiyle adeta demir yığınına döndü.

Anne Karakaya’nın olay yerinde, güvenle bebek koltuğuna oturttuğu minik Bedirhan’ın ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit olduğu hain terör saldırısı, Karakaya ailesinin tüm hayallerini adeta
yerle bir etti.

Hiçbir zaman şikayette bulunmadan, her koşulda eşinin yanında olmaya, ona olan sevgisini ve desteğini göstermeye gayret eden eşi Nurcan ile iyi günde, kötü günde ortak bir kaderi yaşamaya yemin eden Astsubay Serkan Karakaya ise bir tarafta sevdiği kadından diğer tarafta canparesi oğlundan zamansız ayrılmanın acısını yaşadı.

Nurcan Karakaya (25) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan, memleketi Sivas’ın Şarkışla ilçesinde binlerce kişinin katıldığı törenle gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit anne ve bebeğinin Türk bayrağına sarılı cenazeleri Kayseri’den karayolu ile Nurcan Karakaya’nın Şarkışla ilçesi İstiklal Mahallesi Bahar Sokak’taki babaevine getirildi.

TABUTUNU KOKLADI

Anne Suudiye Demir, cenaze aracına gelerek, kızı Nurcan Karakaya ile torunu Mustafa Bedirhan’ın tabutlarına son kez baktı. Suudiye Demir, kızının tabutunu koklarken, cenaze evinde toplananlar, gözyaşlarını tutamadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da cenaze törenine katılmak üzere helikopterle Şarkışla’ya geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekilerle birlikte törenin yapılacağı hükümet konağı önüne gelen Erdoğan burada anne Suudiye Demir, şehidin eşi Serkan Karakaya ve yakınları ile görüştü.

Şehitler için daha sonra Şarkışla Kaymakamlığı önündeki meydanda tören düzenlendi. Törene, şehidin ailesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Soylu’nun yanı sıra, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, milletvekilleri, Sivas Valisi Davut Gül, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, diğer yetkililer, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende bir süre şehit eşi ve bebeğinin tabutuna sarılan Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya, yakınlarının desteğiyle ayakta durabildi.

Şehit Karakaya ve bebeği için ikindi namazından sonra ayrı ayrı cenaze namazı kılındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehidin eşi Serkan Karakaya ile Nurcan Karakaya’nın tabutuna omuz verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da 11 aylık bebeğin tabutunu bir süre taşıdı. Cenazeler, Şarkışla Garnizon Şehitliği’nde toprağa verildi.

Türkiye'de sadece 3 tane var! Satmıyor...Kayseri'de iş insanı Ahmet Doğan Çelebi (61), babası Doğan Çelebi'nin 1977 yılında Erzurum'dan satın aldığı ve içini karavana çevirdiği 1955 model otobüsü garajında muhafaza ederek, özenle bakıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet