Geri Dön

Hamdu Sena soru oldu

Hazırlanan din testinde, Rize’nin ikizdere ilçesinde, yeni doğum yapan keçiyi sırtına aldığı fotoğrafın sosyal medyada yayılmasıyla gündeme gelen Hamdu Sena Bilgin de soru oldu.

Hamdu  Sena  soru  oldu

Soruda, “Geçimini hayvancılıkla sağlayan bir ailenin kızı olan Hamdu Sena, 11 yaşında ve 5. sınıf öğrencisidir. Karlı bir günde hayvanlarını otlatmak için köyden uzaklaştığı sırada keçilerden biri doğum yapmaya başlar. Bunu gören Hamdu Sena, hızla eve gidip okul çantasını alarak keçinin yanına döner. Tomi adındaki çoban köpeğinin sırtına bağladığı okul çantasına, yeni doğan yavruyu yerleştirir. Anne keçiyi de kendi sırtına alarak karla kaplı dik yolları zorlukla aşarak evine gelir. Bu olayda ortaya konan davranışlar aşağıdaki evrensel değerlerden hangisine örnek oluşturmaz?” denildi. A şıkkında “yardımseverlik”, b şıkkında “merhamet”, c şıkkında “hoşgörü”, d şıkkında “sorumluluk” yanıtları verildi. Sorunun cevabı ise “hoşgörü” olarak işaretlendi.

Yardımcı olduğu anne ve kızı tarafından dolandırıldığı iddiasıyla suç duyurusuKarabük'te Mehmet Özkan Demir (52), yardımcı olduğu anne ve kızı tarafından 18 bin lira dolandırıldığını, ayrıca adına 550 bin liralık sahte senet düzenlenerek para istendiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet