Geri Dön

Maskesiz sokağa çıkma yasağı olan il sayısı her gün artıyor! Hangi illerde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı?

Maskesiz sokağa çıkma yasağı getirilen il sayısı her geçen gün artıyor. İl Hıfzısıhha Kurullları tarafından alınan kararlar doğrultusunda maskesiz sokağa çıkma yasağı getirilen il sayısı 23'e yükseldi. Corona virüs tedbirlerinin yavaş yavaş gevşetilmeye başlanması ve kontrollü sosyal hayat için bazı iş yerlerinin açılmasının ardından birçok şehirden gelen görüntüler korkutmuştu. Bu kapsamda havaların ısınması ile birlikte kendisini sokaklara atan vatandaşlar için birçok şehirde maskesiz sokağa çıkma yasağı getirildi. İşte maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu iller

Maskesiz sokağa çıkma yasağı olan il sayısı her gün artıyor! Hangi illerde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı?

Corona virüs tedbirleri kapsamında bazı şehirlerde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Türkiye'de 15 şehirde başlayan maskesiz sokağa çıkma yasağı kararları İl Hıfzıssıhha Kurullları tarafından alındı. Havaların ısınması ile birlikte birçok kentte cadde ve sokaklar normal zamanlardakinden daha fazla kalabalık olmaya başlayınca birtakım önlemler alınmaya başladı. Bu önlemler kapsamında 15 şehirde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. İşte maskesiz sokağa çıkma yasağı olan iller...

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLEN İLLER

23 İLDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKILMAYACAK

Corona virüs salgını ile topyekün mücadele ettiğimiz şu günlerde Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli ve Kırıkkale, Kırklareli, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Amasya'da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı bu 11 ilin yanı sıra Gaziantep, İzmir, Adana gibi kentlerde de insan yoğunluğunun oluştuğu bazı cadde ve çarşılara maskesiz girilmesi yasaklandı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, şehirlerde ana arterlerde alınan yasakla ilgili şunları söyledi:

"Gaziantep'te sokaklar ve kırsal mahalleler hariç diğer bütün alanlarda maskesiz dolaşmak yasaklanmıştır. Her ölçekteki özel iş yerleriyle kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanları da maskeyle çalışacaktır. Sabrınıza ve desteğinize teşekkür ederim. Maske ve mesafe bu işin çaresi."

 

Beyazıt tramvay durağında erkek cesedi bulunduFatih Beyazıt tramvay durağında, bir erkek şahsın hareketsiz yattığını gören güvenlik görevlilerinin haber vermesiyle sağlık ve polis ekipleri olay yerine sevk edildi. Sağlık ekipleri yaptığı kontrolde 60 yaşlarındaki kimliği belirsiz şahsın yaşamını yitirdiğini belirledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber