Geri Dön
GündemHangi meslekler aşı olacak? Koronavirüs aşı sıralaması 2021

Hangi meslekler aşı olacak? Koronavirüs aşı sıralaması 2021

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşılamasıyla ilgili peş peşe açıklamalar yaptı. Aşılamalarla ilgili yeni meslek grubunu duyuran Bakan Koca önemli bilgiler verdi. Çalışan vatandaşlar ise hangi meslekler aşı olacak araştırmasına geçti. İşte aşı olacak meslekler...

Hangi meslekler aşı olacak? Koronavirüs aşı sıralaması 2021

Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı. Buna göre, Türkiye'de son 24 saatte 223 bin 320 Kovid-19 testi yapıldı, 6 bin 408 kişinin testi pozitif çıktı, 96 kişi hayatını kaybetti, hasta sayısı ise 563 olarak kayıtlarda yer aldı.

HANGİ MESLEKLER AŞI OLACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, aşı programına meslek gruplarının tanımlanmasına devam edildiğini bildirdi.

Koca, gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının, berber ve kuaförlerin ve yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatların yarından itibaren Kovid-19 aşısı olabileceğini duyurdu.

Bakan Koca, 'Şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programımıza dahil oluyor. Yarından itibaren aşılarını olabilirler.' dedi.

45 YAŞ ÜSTÜ AŞILAMA BAŞLADI

Bakanlığın aşılama takvimine göre sisteme tanımlanan 45 yaş ve üzeri vatandaşlar da randevu aldıkları sağlık kuruluşlarında aşılarını olabiliyor. Bu kapsamda aşı randevusu alarak Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'ne gelen 45 yaş ve üzeri vatandaşlara ilk doz aşıları uygulandı. Aşılama öncesi personel tarafından, vatandaşlara bilgilendirme yapıldı.

Uydudan izleniyor! 3 günde 30 kilometre gittiMuğla'da tedavisi tamamlandıktan sonra uydu takip cihazı takılan ve "Talay" ismi verilen nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağası, 3 günde yaklaşık 30 kilometre yol katetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet