Geri Dön
Gündem'Harika Çocuk' Mutlay Sayan kimdir? İşte Mutlay Sayan'ın yaşı...

'Harika Çocuk' Mutlay Sayan kimdir? İşte Mutlay Sayan'ın yaşı...

Mutlay Sayan kimdir? Başarısı ile gündem olan Mutlay Sayan'ın hayatı ile ilgili detaylar merak ediliyor. İşte Amerika'da 'Harika Çocuk' olarak seçilen Mutlay Sayan'ın biyografisi.

'Harika Çocuk' Mutlay Sayan kimdir? İşte Mutlay Sayan'ın yaşı...

Harvard Üniversitesi'nde çalışmalar yapan ABD'de 'Harika Çocuk' olarak seçilen Mutlay Sayan ile ilgili ayrıntılar araştırılıyor. Mutlay Sayan kimdir, kaç yaşında? İşte Mutlay Sayan'ın hayatına dair bazı bilgiler...

MUTLAY SAYAN KİMDİR?

Mutlay Sayan 1988 yılında Iğdır'da doğdu. Maddi sıkıntılar nedeniyle İstanbul Bağcılar'a yerleşti. Tekstilde çalışan Mutlay Sayan babasının rahatsızlığı nedeniyle ilkokula gidemedi. 2.5 sene boyunca çalıştıktan sonra 13 yaşında okumaya karar verdi. Liseyi birincilikle bitirdi. Katıldığı matematik yarışmasında birincilik aldı. Vermont Üniversitesinde yüzde yüz burs aldı. Ayrıca orada Tıp Fakültesi'nde okumaya hak kazandı. Harvard Üniversitesi'nde çalışmalar gerçekleştirmeye başlayan Mutlay Sayan, Radyasyon Onkolojisi alanında çalışmalarına başladı.

Koronavirüs hastalarında pıhtı atmasına bağlı unutkanlık başladı!Konya’da Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim Erayman, bazı koronavirüs hastalarında unutkanlık belirtilerinin başladığını söyledi. Erayman, ''Covid-19 hastalığında 'tromboembolik' dediğimiz, pıhtı atması diye tabir edilen olaylar gelişiyor. Bilimsel olarak sonuçlarını görmek gerekiyor; fakat koronavirüs hastaları unutkanlık yaşadıklarını belirtiyor" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet