Geri Dön

HDP’den hayır kampanyası

Dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik anayasa değişikliği teklifinin Anayasa Komisyonu’nda kavgalı oturum sonrası geçmesi üzerine harekete geçen HDP, kapsamlı bir kampanya startı verdi.

HDP’den hayır kampanyası

HDP’nin bileşenleri HDK ve DTK tarafından dün bir otelde deklarasyon açıklandı. Salona, “hayır” yazılı pankartlar asılırken, etkinliğe katılan HDK, HDP ve DTK yöneticileri, belediye başkanları ve milletvekilleri yakalarına hayır yazılı çıkartmalar taktı. HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının yanı sıra DBP’li belediyelere kayyum atanacağı iddiası deklarasyona yansıdı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Sırrı Sakık, DTK Eş başkanları Hatip Dicle ve Leyla Güven, DBP Eş Başkanı Kamuran Yüksek’te toplantıya katılan isimler arasında yer aldı. HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, deklarasyonun açıklandığı salona birlikte geldi. Demirtaş şunları söyledi:

“Bu yanlışın, Genel Kurul’dan geri dönebileceğine inanıyoruz. 330 rakamını bulamayabilirler. Bu nedenle ‘hayır’ kampanyası başlatıyoruz. Parlamentoda bu darbeye ‘hayır’ diyebilecek milletvekillerine çağrıda bulunuyoruz. Bu mevzu sadece bizleri ilgilendiren kişisel bir mevzu değildir. Darbe sürecine AKP diğer iki partiyi de dahil etmeye çalışmıştır.”

Malatya'daki depremde panik anlarıAFAD ve Kandilli'nin geçtiği son dakika bilgilerine göre Malatya'da 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem anında vatandaşların yaşamış olduğu korku ve panik dolu anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet