Geri Dön

“HeForShe”ye RTÜK’ten vize

Birleşmiş Milletler (BM) Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi, kadınların potansiyellerini hayata geçirebilmeleri için dünyanın dört bir yanından her yaşta erkeği, kadınlara destek vermeye teşvik etmek amacıyla “HeForShe” (BenDeğilsemKim) adlı kampaya hazırladı.

Bu kampanyanın Türkiye’de destek bulması amacıyla hükümet, STK’lar ve sanatçılarla temas kuran BM büyük destek gördü. Özge Özpirinççi, Buğra Gülsoy, Arzum Onan, Kerem Bursin, Farah Zeynep Abdullah, Serkan Altunorak, Selma Ergeç, Sarp Levendoğlu ve Mert Fırat bu kampanya kapsamında hazırlanan spot filmde hiçbir bedel almadan rol aldı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş da destek verdi. Konuyu inceleyen ve kampanyaya onay veren RTÜK, 45 saniyelik spot filmin tüm televizyonlarda ücretsiz yayınlanmasını kararlaştırdı.

İstanbul'da hissedilen deprem kameraya böyle yansıdıMarmara Denizi, Marmara Ereğlisi açıklarında saat 16.38' de 4,2 büyüklüğünde deprem oldu. Meydana gelen deprem güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber