Geri Dön

Hekimi tehdide burslu uzlaşma

Sivas’ta görevli diş hekimi hekimi Ömer Faruk Atasoy, randevu tartışması sonrası kendisini tehdit eden O.K. ile mahkemelik oldu. Dosya, uzlaştırma bürosuna gönderildi. Atasoy, bir diş hekimliği öğrencisine 12 ay boyunca aylık 400 TL burs vermesi karşılığında O.K. ile uzlaştı.

Hekimi tehdide burslu uzlaşma
CİHAT ASLAN İstanbul

 

Sarkışla Devlet Hastanesi’nde görev yapan diş hekimi Ömer Faruk Atasoy (25), 2 Ekim’de randevusuz gelen O.K.’yı yeni yönetmelik gereği muayene edemeyeceğini belirterek geri çevirdi.

O.K. Atasoy’a tepki gösterdi, tartıştı. Araya giren güvenlik görevlileri ile de tartışan O.K. Atasoy’un odasından çıkarken, ‘Silahım olsa vururdum” diye tehdit etti. Bunun üzerine Atasoy, hemen beyaz kod verdi. O.K. hastane bahçesinde polis tarafından yakalandı. O.K. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken, Atasoy tehdidin peşini bırakmadı. Durum yargıya taşındı. Savcılık, dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderdi. Bir araya gelen taraflardan diş hekimi Atasoy uzlaştırma şartı olarak, O.K.’nın Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinden birine 12 ay burs vermesini istedi.

O.K. da uzlaşı teklifini kabul etti. Uzlaşıyla birlikte O.K. Diş Hekimliği Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi R.Ü.’ye 1 yıl boyunca aylık 400 TL burs verecek.

Diş hekimi Atasoy kararın ardından, “Ben de okulu kolay okumadım. En azından bu olayın bir öğrenciye faydası dokunacak” dedi.

Acil servisin önünde araçta doğum yaptıBursa'da, doğum için gittiği hastaneye yetişemeyen hamile kadın, bebeğini, acil servisin önünde araçta dünyaya getirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet