Geri Dön
GündemHer şey bir anda oldu! Bursa'da iki arkadaş böyle yandı

Her şey bir anda oldu! Bursa'da iki arkadaş böyle yandı

Bursa’da Burhan Yılmaz (37) ve arkadaşı Ercan Yalçın(32), topladıkları çöpleri yakarken kendilerini yaraladılar. Vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan iki arkadaş hastaneye kaldırıldı.

Her şey bir anda oldu! Bursa'da iki arkadaş böyle yandı

Olay, dün İnegöl ilçesi Sinanbey Mahallesi Metal Sanayi' de meydana geldi. Taşımacılık yapan Burhan Yılmaz, yemek molası için kamyonunu park edip çevredeki çöpleri toplayıp temizlik için yakmak istedi. Bu sırada alevlerin üzerlerine sıçraması üzerine Ercan Yalçın ve Burhan Yılmaz, vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı.

Çevredekilerin müdahalesiyle iki arkadaş İnegöl Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı. Vücutlarında ikinci derece yanık tespit edilen Yalçın ve Yılmaz, Bursa Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Her şey bir anda oldu Bursada iki arkadaş böyle yandı

 

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet