Geri Dön
GündemHer şey bu arabayla başladı! Binanın önüne çekip yıkımı engellemek istedi

Her şey bu arabayla başladı! Binanın önüne çekip yıkımı engellemek istedi

Son dakika gelen habere göre; Silivri'de bir kişi, yıkımına karar verilen 2 katlı binanın kendisine ait olduğunu iddia ederek yıkıma engel olmaya çalıştı. İşte haberin ayrıntıların...

Her şey bu arabayla başladı! Binanın önüne çekip yıkımı engellemek istedi

Otomobilini binanın önüne park ederek yıkıma engel olmaya çalışan kişiye, Zabıta Müdürü Uğur Tozlu, "Yer Maliye Bakanlığı'na, binada Belediyemize ait. Elimizde yıkım kararı var" dedi.

Tartışmaların ardından otomobil binanın önünden kaldırıldı, bina yıkıldı. Silivri'de Değirmenköy Mahallesi'nde bulunan ve çökme tehlikesi olduğu gerekçesiyle kentsel dönüşüm kapsamında 40 yıllık 2 katlı binanın yıkımına karar verildi.

Her şey bu arabayla başladı Binanın önüne çekip yıkımı engellemek istedi

"BİRİLERİ SENİ YANILTMIŞ"

Silivri Belediyesi'ne ait olan, yerin ise Maliye Bakanlığı'na ait olduğu belirtilen binayı yıkmak için, Silivri Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri dün harekete geçti. Yıkım öncesinde bir süre kiracı olarak faaliyet gösterdiğini öne süren Cevat Karabostan isimli bir kişi, yıkımına karar verilen binanın kendisine ait olduğunu iddia ederek, otomobilini binanın önüne çekti, yıkıma engel olmaya çalıştı. Cevat Karabostan bir süre, Silivri Belediyesi Zabıta Müdürü Uğur Tozlu ile tartıştı. Zabıta Müdürü Tozlu, Karabostan'a "Yer Maliye Bakanlığı'na, binada Belediyemize ait. Sana neden tebliğ edelim. Elimizde yıkım kararı var. Bu bina İmar Kanunun 39. Maddesi'ne göre, tehlike arz ettiği için yıkılıyor. Yasal olmayan yere ısrarla benim yerim diyorsunuz, Tapunuz yok, kira sözleşmeniz yok. Birileri seni yanıltmış, yapı kayıt aldırmış olabilir sana ama yapı kayıt benim diye bina benim diyemezsin ki" diyerek durumu anlatmaya çalıştı. Jandarma ekipleri, Cevat Karabostan'ı olay yerinden uzaklaştırırken, otomobilde binanın önünden çekildi. Daha sonra 2 katlı metruk bina 20 dakika süren çalışmanın ardından yıkımı gerçekleştirildi.

Her şey bu arabayla başladı Binanın önüne çekip yıkımı engellemek istedi

KARABOSTAN: HUKUKSUZ BİR DAVRANIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Cevat Karabostan yaptığı açıklamada ise, "Zabıta ekipleri gelerek binamı yıkıyor. Cumhurbaşkanlığı'nın vermiş olduğu yapı kayıt belgesi kararına göre aykırı ve hukuksuz bir davranış olduğunu düşünüyorum. Binaya gelip herhangi bir işlem yapılmadan dış görüşüne göre binamı yıkıyorlar" dedi.

Her şey bu arabayla başladı Binanın önüne çekip yıkımı engellemek istedi

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Sağlık Bakanlığı son dakika olarak Türkiye'nin 24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 355 bin 226 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 197 kişinin testi pozitif çıktı, 221 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Koca tabloyu paylaşırken kritik uyarılarda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler