Geri Dön

HES kodu nasıl alınır? e-Devlet HES kodu alma ekranı için tıkla! (SMS ve Hayat Eve Sığar uygulaması)

HES kodu alma ekranı ve detayları merak ediliyor. Kontrollü sosyal hayat için Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan HES kodu SMS, Hayat Eve Sığar uygulaması ve e-Devlet üzerinden alınabiliyor. Peki HES kodu nasıl alınır?

HES kodu nasıl alınır? e-Devlet HES kodu alma ekranı için tıkla! (SMS ve Hayat Eve Sığar uygulaması)

HES kodu, şehir içi ulaşım, sınavlar ve kamu kurumlarına girişleri olmak üzere çeşitli alanlarda kullanılma şartı bulunuyor. HES kodu kullanma şartı sonrasında ise vatandaşlar HES kodu alma ile ilgili ayrıntıları araştırmaya başladı. İşte e-Devlet, SMS ve Hayat Eve Sığar Uygulaması ile HES kodu alma...

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI İLE HES KODU NASIL ALINIR?

Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden 'HES Kodu İşlemleri' bölümüne girilir 'HES Kodu Oluştur' butonuna tıklanır. KOD kullanım süresi seçilir ve KOD oluşturulur.

HES kodu nasıl alınır e-Devlet HES kodu alma ekranı için tıkla (SMS ve Hayat Eve Sığar uygulaması)

E-DEVLET İLE HES KODU ALMA

e-Devlet sistemi üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz.

E-DEVLET'TEN HES KODU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

SMS İLE HES KODU NASIL ALINIR?

HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023'e SMS olarak atılır.

 

Maskesini indirip öpücük attı!İstanbul Taksim İstiklal Caddesi'nde polis ekipleri, maske ile sigara denetimi yaptı. Denetimler sırasında ilginç görüntüler ortaya çıktı. Görüntülendiğini fark eden bir kadın, maskesini indirerek kameraya öpücük attı. Diğer bir vatandaş ise, “Bir fırt çektim beni yakaladınız. Ben normalde sigara içmiyorum” demesi şaşkınlık oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet