Gündem Otostop yaparken tanıştığı kişiden 100 lira borç istedi! Hesabına gelen para şaşkına çevirdi!

Otostop yaparken tanıştığı kişiden 100 lira borç istedi! Hesabına gelen para şaşkına çevirdi!

27.02.2024 - 16:18 | Son Güncellenme:

Giresunlu iş adamı, oğlundan kendisinden borç isteyen kişiye para göndermesini istedi. "100 lira gönder" dediği oğlu rakamı yanlış anladı. Hesabına yüklü miktarda para gelen engelli şahıs, 100 lirayı aldı, gerisini ise iade etti.

Giresunlu iş adamı Hasan Himtaş, Düzce’ye seyahat ederken dinlenme tesislerinde otostop çeken Ahmet A. ile tanıştı. Telefonunu verdiği Ahmet A., bir gün kendisini arayarak 100 lira borç istedi.

Haberin Devamı

Otostop yaparken tanıştığı kişiden 100 lira borç istedi Hesabına gelen para şaşkına çevirdi

Bunun üzerine Giresunlu fındık tüccarının "100 lira gönder" dediği oğlu, hesaba 100 lira yerine 100 bin lira havale etti. Amasya'daki engelli şahıs, hesabına gelen 100 bin liradan 100 lirasını alarak geri kalan parayı iade etti.

'ZATEN İYİ İNSAN OLDUĞUNU ANLAMIŞTIK'

Yanlışlıkla gönderdiği paranın iade edilmesinden duyduğu memnuniyeti anlatan iş adamı Hasan Himtaş, “Giresun’un Bulancak ilçesinde fındık ticareti yapıyorum. Bu yüzden de aldığımız, yaptığımız havaleler yüklü miktarda oluyor. Her hesabı iyi yapmak zorundayız ancak bu defa yanlışlıkla gönderdiğimiz havale iyi niyetle gönderdiğimiz için geri dönüp bizi buldu. Parayı gönderdiğimiz engelli vatandaş Ahmet A. ile bir seyahat sırasında tanışmıştık. Ben Düzce tarafına seyahat ederken Merzifon’da mola vermiştim. Daha önce tanımadığım Ahmet A. yanımıza gelerek, kendisini Osmancık’a kadar götürmemizi istedi. Biz de yolumuzun üzeri olduğu için birlikte seyahat ederken tanıştık. Giresun’da ortak tanıdığımız arkadaşlar da çıktı. Bir süre sonra beni arayıp 100 lira para istedi. Ben de benim çocuğu arayarak arkadaşın hesabına 100 lira göndermesini istedim. Ancak benim oğlan 100 lirayı 100 bin lira anlayarak, 100 bin lira havale etmiş. Bunu fark eden Ahmet A. da beni arayarak fazla para gönderdiğimizi söyleyince fark ettik. Zaten iyi insan olduğunu anlamıştık, böylelikle de görmüş olduk. İnşallah kendisini Bulancak ilçemize de davet ettim, burada misafir edeceğiz” dedi.

Haberin Devamı

Hasan Himtaş, kendisine parayı iade eden Ahmet A. ile telefonda görüntülü görüşerek, tekrar kendisine teşekkür etti.