Geri Dön
GündemMüjdeli haber geldi! Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı!

Müjdeli haber geldi! Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alımı yapılacak olan Sözleşmeli öğretmenlik kontenjanları büyük ilgi görüyor. Sözleşmeli öğretmenlik başvurusunu tamamlayan adaylar, mülakatlara katılım sağlamak için sabırsızlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, Sözleşmeli öğretmenlik alımı için yayımladığı kılavuzda tüm tarihlere yer verdi. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri bugün açıklanacaktı. Akşam saatlerinde yoğunluk artarken zaman zaman aksamalar yaşanıyordu ve MEB son dakika duyurusu yaparak mülakat yerlerinin açıklandığını duyurdu.

Müjdeli haber geldi! Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı!

Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat yerleri konusunda adayların heyecanlı bekleyişi sürüyordu. 2020 MEB atama takvimine göre 21 Ocak tarihinde açıklanacağı duyurulan Sözleşmeli Öğretmenlik  mülakat yerleri konusunda gözler MEB'e çevrilmişti. Gün boyunca Milli Eğitim Bakanlığı'ndan  açıklama beklendi. Ve nihayet müjdeli haber geldi.

SÖZLÜ SINAVLAR HAKKINDA

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en
yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil) yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınava alınacak adaylar http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

MÜLAKAT YERLERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Sözlü sınava alınacak adaylar Ek 3’te yer alan Sözleşmeli “Öğretmen Sözlü Sınav Aday Değerlendirme Formu” üzerinden sözlü sınav komisyonunca değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sözlü sınavda adaylar: eğitim bilimleri ve genel kültür; bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna
kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir.

Sözlü sınav komisyonunun sekretarya işlemleri, sınav merkezlerinin bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerince yürütülecektir.

Sözlü sınava katılanların sınav puanları Sözlü Sınav Sonuç Ekranına işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir.

Sözlü sınav sonuçları http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SINAVLARI NE ZAMAN?

Sözleşmeli öğretmen sınavları 5 - 22 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak.

SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları 25 Şubat 2020 tarihinde açıklanacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sözleşmeli öğretmen atamaları 18 Mart 2020 tarihinde yapılacak.

2020 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TAKVİMİ

Müjdeli haber geldi Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı

18 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 224 bin 128 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 575 kişinin testi pozitif çıktı, 59 kişi hayatını kaybetti. Vaka ve vefat sayısında düne göre düşüş gözlemlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet