Geri Dön

Heykel sanatı yeni keşifleri bekliyor

Türkiye’nin 47 yıllık en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın, Kemer Country ev sahipliğinde düzenlediği “Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına başvurular başladı.

Heykel sanatı yeni keşifleri bekliyor

Danışmanlığını Banu Çarmıklı ve Sabiha Kurtulmuş’un üstlendiği bu yıl ilki yapılacak “Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasının amacı heykel sanatındaki yeni arayışlara kapı açmak, galerilerde temsiliyeti olmayan sanatçılara yeni alanlar sunup keşfedilmelerini sağlamak, aynı zamanda da genç sanatçıların üretim masraflarına katkıda bulunmak.

Sanatçılar için fon

Yarışma sonunda dereceye giren 10 eser, açık hava heykel sergileri için en güzel mekanlardan biri olan Kemer Country Club’ın geniş çim alanlarında, küratöryel bir düzenlemeyle “Heykelde Yeni Keşifler” sergisi kapsamında kamuoyuna sunulacak. Seçici kurul tarafından sergilenmeye hak kazanmış eserlerden oluşan sergi; 10 Haziran 2019 tarihinde düzenlenecek davetle açılacak. Sergi 10 Haziran-17 Haziran 2019 arası Kemer Country Hotel önündeki çim alanda açılıp, daha sonra Kemer Country geneline konumlanacaktır. Ziyaretçilere yol haritası verilerek, sergi 11 Ekim Cuma 2019 günü sona erecek. Eserler gerçekleştirilecek müzayede ile satışa sunulacak. Eser sahibi sanatçıların payı ödendikten sonra ayrılacak bütçe ile genç heykel sanatçılarının üretimlerinin destekleneceği bir fon oluşturulacak. Yarışmaya başvurular 10 Mayıs-28 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Yarışmaya başvuru koşulları ve ayrıntılı bilgi; http://www.kemercountry.com/tr/haberler adresinden edinilebilir.

SEÇİCİ KURUL

Agah Uğur (Borusan Holding Yönetim Kurulu Üyesi/Koleksiyoner), Aslı Sümer (Artsümer Galeri Kurucusu), Banu Çarmıklı (Sanat Yazarı/Koleksiyoner), Derya Yücel (Küratör/Sanat yazarı), Ebru Özdemir (Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı/Koleksiyoner), Erol Tabanca (Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı/Odunpazarı Modern Müze Kurucusu), Filiz Aygündüz (Milliyet Sanat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni), Melike Bayık (Küratör/sanat yazarı), Meltem Demirören Oktay (Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Sabiha Kurtulmuş (Merkur Galeri Kurucusu/Sanat Danışmanı), Seçkin Pirim (Sanatçı).

'Martı'nın 18 yaş kuralına uyan yok... 14 yaşındaki genç kullanırken görüntülendiBeşiktaş'ta 'martı' olarak bilinen elektrikli scooter kullanan 17 yaşındaki Okan Yıldız otomobil çarpması sonucu hayatını kaybetti. Bazı kuralları olsa da isteyen herkesin rahatlıkla kullanabildiği martılar zaman zaman trafikte tehlike oluşturuyor. Bazı martı sürücüleri trafikte hem kendi hem de diğer sürücü ve yolcuların canını tehlikeye atıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber