GündemHilal'den 48 gün sonra gelen acı haber

Hilal'den 48 gün sonra gelen acı haber

24.10.2022 - 16:22 | Son Güncellenme:

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde, kendisini kaçırmaya çalışan direksiyon eğitmeni Önder Lafçı (43) tarafından sırtından tabancayla vurulan üniversite öğrencisi Hilal Sultan Kırgöz, 48 gün sonra yaşam mücadelesini kaybetti.

Kentteki bir sürücü kursunda eğitmenlik yapan Önder Lafçı, 6 Eylül günü öğle saatlerinde, daha önce direksiyon kursu verdiği Hilal Sultan Kırgöz'ün (21), evinin önüne geldi. Lafçı, iddiaya göre, bu sırada evden çıkan genç kızı, zorla hafif ticari aracına bindirmek istedi. Kırgöz direnince Lafçı, genç kızın başına tabanca dayadı. Çevredeki mahallelilerin müdahalesi üzerine arbede çıktı. Önder Lafçı, arbededen faydalanıp kaçmaya çalışan genç kızı, tabancayla sırtından vurdu.

Hilalden 48 gün sonra gelen acı haber

Haberin Devamı

Hilal Sultan Kırgöz kanlar içinde yere yığılırken, Lafçı ise yoldan geçen bir kamyonetin kasasına binerek kaçtı. Merkezefendi Hastanesi'ne kaldırılan Kırgöz, buradaki ilk müdahalenin ardından da Manisa Celal Bayar Üniversite Hastanesi'ne sevk edildi. Kırgöz, burada bir hafta yoğun bakımda tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

Hilalden 48 gün sonra gelen acı haber

Kırgöz'ün sırtındaki kurşun ise bu ay başında Şehzadeler ilçesindeki bir özel hastanede yapılan ameliyatla çıkartıldı. Tedavisine burada devam edilen Hilal Sultan Kırgöz, dün saat 23.00 sıralarında yaşamını yitirdi.

Hilal Sultan Kırgöz'ün cenazesi, otopsi yapılmak üzere İzmir Adlı Tıp Kurumu’nun morguna gönderildi.

Hilalden 48 gün sonra gelen acı haber


(Önder Lafçı)

 

CENAZE, OTOPSİ İÇİN İZMİR ADLİ TIP KURUMUNA GÖNDERİLDİ.

Haberin Devamı

Öte yandan olayın ardından kaçan zanlı Ö.L., olayın gerçekleştiği 6 Eylül’den bir gün sonra İzmir’in Buca ilçesindeki bir bağ evinde saklanırken yakalandı. Emniyetteki ifadesinin ardından Ö.L. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Hilalden 48 gün sonra gelen acı haber