Geri Dön

Hrant Dink soruşturmasında 2 kişi için tutuklama istendi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2 şüpheli gözaltına alındı. İfadeleri alınan şüpheliler tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Hrant Dink soruşturmasında 2 kişi için tutuklama istendi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Gözaltına alınan iki şüpheli tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Gökalp Kökçü tarafından, jandarma görevlileri Resul Kütükoğlu, Ahmet Faruk Aydoğdu ile Serkan Özel'in aralarında bulunduğu 5 kişiyi gözaltına almıştı. Arama çalışmaları devam eden İstanbul İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlileri Bekir Yokuş ve Hacı Şefik Şimşek ise geçtiğimiz günlerde yakalandı. İfadelerine başvurulan Yokuş ve Şimşek, tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. İstanbul İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlisi Hacı Şefik Şimşek'in ve Bekir Yokuş'un cinayetin işlenmesinde aktif görev alarak, cinayetin işlenmesine nezaret ettikleri ileri sürülüyor.(sabah)

Sevgilisini bağlayıp evi ateşe verdiİstanbul Ataşehir'de Alev Y. adında bir kadın, sevgilisi Emre Y. tarafından elleri ve ayakları koli bandıyla bağlandı. Emre Y., daha sonra sevgilisinin bulunduğu evi ateşe vererek kaçtı. Evde mahsur kalan Alev Y., olay yerine gelen itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Emniyet ekiplerinin çalışmaları sonucu Emre Y. yakalanarak gözaltına alındı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet