Geri Dön
GündemHrant Dink Vakfı'na yönelik tehdit soruşturmasında yeni gelişme

Hrant Dink Vakfı'na yönelik tehdit soruşturmasında yeni gelişme

Hrant Dink Vakfı'na yönelik e-posta ile 2 ayrı tehdit olayı ile ilgili şüpheliler Hüseyin A. ve Ersin B. hakkında "Zincirleme şekilde imzasız mektupla ve ya özel işaretlerle tehdit" suçundan iddianame düzenlendi.

Hrant Dink Vakfı'na yönelik tehdit soruşturmasında yeni gelişme

Hrant Dink Vakfı'na tehdit mailleri gönderen Hüseyin A. ve Ersin B. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Hrant Dink Vakfı'na elektronik posta yoluyla tehdit ettikleri iddiasıyla tutuklanan şüpheliler Hüseyin A. ve Ersin B. hakkında "Zincirleme şekilde imzasız mektupla veya özel işaretlerle tehdit" suçundan iddianame düzenlendi.

Şüphelilerden Hüseyin A.'nın üç kez tehdit olayı gerçekleştirdiği gerekçesiyle 7,5 yıldan 26 yıl 3 aya kadar hapsi istenirken, Ersin B.'nin  e-posta ile bir kez tehdit eylemi gerçekleştirmesi nedeniyle 2,5 yıldan 8 yıl 9 aya kadar hapsi talep edildi.

Şüpheliler, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. 

Borsada açığa satış işlemi nedir?Açığa satış işlemi yatırımcının sahip olmadığı hisse senedini satması ya da satış emri vermesini ifade eden bir işlem türüdür. Açığa satış işleminde amaç sahip olunmayan hisse senedini ödünç olarak daha yüksek fiyattan satıp sonrasında daha düşük fiyattan yerine koyma işlemidir. Hisse senedinin fiyatı beklenildiği yönde gerçekleşirse işlemler arasındaki fark kadar kar elde edilir. Ancak hisse senedinin fiyatı düşüş yönünde değil de yükseliş yönünde gerçekleşirse yatırımcı bu defa yükseliş hareketinde oluşan fark kadar zarar etmiş olur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet