Geri Dön

Hulusi Kentmen vefatının 25’inci yılında anıldı

Yeşilçam’ın emektar oyuncusu Hulusi Kentmen, aramızdan ayrılışının 25’inci yılında saygıyla anılıyor.

Hulusi Kentmen vefatının 25’inci yılında anıldı

Canlandırdığı karakterlerle birçok kişinin sevgisini kazanan usta oyuncu yaklaşık 500’e yakın filmde rol aldı. Kentmen, bir röportajında, “Hem komediye hem drama uyum sağlayabiliyorum, yalnız kötü adam oynayamıyorum. Çünkü tipim kötü adama müsait değil. Bir defa oynamaya kalktım, bir şeye benzemedi” sözleriyle açıklamıştı. Aynı zamanda keman sanatçısı olan ve fotoğrafçılıkla da yakından ilgilenen oyuncu, 20 Aralık 1993’te böbrek yetmezliği nedeniyle vefat etmişti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da, Twitter hesabından oyuncular Hulusi Kentmen ve Savaş Dinçel, besteci Nazife Güran ile Türk halk müzigi sanatçısı Kamil Sönmez’in vefat yıl dönümleri dolayısıyla anma mesajları yayımladı.

Kentmen için Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından da “Türk Sinemasının Komiser Babası Hulusi Kentmen” başlıklı program düzenlendi. Yönetimini Muhammed Emre Yapraklı’nın üstlendiği programda, Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Süleyman Turan ile sinema yazarı Suat Köçer, Kentmen’in Türk Sineması’ndaki yeri ve hayatı üzerine konuştu.

Kısıtlamayı ihlal eden alkollü sürücüden şok sözler!İzmir’de kısıtlamayı ihlal ederek ters yönde araç kullanan alkollü sürücü, denetim yapan polis ekiplerine yakalandı. Ceza yememek için polise direnen sürücüye 5 bin 828 lira ceza kesilirken, ehliyetine 6 ay el konuldu. Alkollü sürücü, "Uyuşturucu mu satıyorum, fuhuş mu yapıyorum, bana yaptığınızı teröriste yapmazsınız" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet