Geri Dön
Gündemİbrahim Çelikkol kimdir, kaç yaşında?

İbrahim Çelikkol kimdir, kaç yaşında?

İbrahim Çelikkol, baba olma heyecanı yaşıyor. Birçok dizi ve filmde rol alan İbrahim Çelikkol kariyerine modellik yaparak başladı. Hayatında en büyük dönüm noktalarından biri Osman Sınav ile tanışması olarak bilinen İbrahim Çelikkol ilk oyunculuk deneyimini Pars: Narkoterör filminde yaşadı. Peki İbrahim Çelikkol kimdir? İşte yakışıklı oyuncu hakkında merak edilenler...

İbrahim Çelikkol kimdir, kaç yaşında?

İbrahim Çelikkol kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Birçok dizi filmde rol alan yakışıklı oyuncu baba olacak olmanın mutluluğunu yaşıyor. İbrahim Çelikkol, 14 Şubat 1982 yılında Kocaeli'nin İzmit ilçesinde dünyaya geldi. Türk dizi ve sinema oyuncusu, olan İbrahim Çelikkol kariyerine modellik yaparak başladı.

Oyunculuğa başlamadan önce profesyonel modellik yaptı. Basketbolla ilgilenen Çelikkol ligde oynadı, genç millî oldu. Basketi bıraktıktan sonra oyunculuk konusunda eğitim alan Çelikkol'un Osman Sınav'la tanışması hayatında dönüm noktası oldu. Osman Sınav'ın çektiği Pars: Narkoterör filminde 'başkomiser Şamil Baturay' rolünün verilmesi le oyunculuk hayatına adım attı. Daha sonra M.A.T., Karadağlar ve Keskin Bıçak gibi televizyon dizilerinde boy gösterdi. 2011 yılında başlayan ve 24 Eylül 2012 de Final yapan İffet adlı dizide başrolde Cemil karakterini canlandırmıştır.

16 Şubat 2012'de gösterime giren büyük bütçeli sinema filmi Fetih 1453'te Ulubatlı Hasan karakterini canlandırmıştır. 2013 2014 yılları arasında Merhamet dizisinde fırat kazan ı canlandırdı.2014'te ekranda rol almaya başlayan Reaksiyon dizisinde bordo bereli Yüzbaşı Oğuz Ayaz karakterini ve 2016'da başlayan kördüğüm dizisinde Ali Nejat karakterini canlandırmıştır.

Anne tarafı Selanik göçmeni, baba tarafı ise Arap kökenlidir.