Geri Dön

İdris Elba kimdir? Kaç yaşında? Corona virüsü testi pozitif çıktı!

İngiliz aktör İdris Elba sosyal medyadan yaptığı açıklamada corona virüsü testinin pozitif çıktığını söyledi. Bu üzücü gelişme sonrası ünlü oyuncu hakkında detaylı bilgiye sahip olmayanlar İdris Elba kimdir? Kaç yaşında? siye sormaya başladı.

İdris Elba kimdir? Kaç yaşında? Corona virüsü testi pozitif çıktı!

 

Son dakika haberine göre İngiliz oyuncu İdris Elba corona virüsüne yakalandı. Ünlü oyuncu yaptığı açıklamada corona virüsü testinin pozitif olduğunu belklirtti. Bu gelişme sonrası bir kez daha İdris Elba kimdir? Kaç yaşında? soruları sorulmaya başlandı.

İDRİS ELBA KİMDİR?

Idrissa Akuna Elba, 6 Eylül 1972 tarihinde İngiltere’nin Londra şehrinde dünyaya gelmiştir. Oyuncu, yapımcı, şarkıcı, rapçi ve DJ’dir. İlkokul eğitimine Caning Town’da bir okulda başlamıştır ve oyunculuk hayatına ise bu okulda merak sarmıştır. Aynı zamanda genç yaşlarında barlarda DJ’lik yapmıştır. “DJ Big Driis” takma adını kullanmıştır. Hip-hop soul müzisyenidir.Henüz 20 yaşlarındayken İngiliz ve Amerikan filmlerinde yer almaya başlayan Idris Elba, “The Wire” dizisindeki uyuşturucu baronu rolü “Stringer” ve “Luther” dizisindeki “John Luther” karakteri ile büyük bir ün kazanmıştır. Daha sonra “American Gangster”, “Mandela: Özgürlüge Giden Uzun Yol”, “The Losers”, “Thor”, “Prometheus” ve “Pacific Rim” gibi büyük yapımlarda yer almıştır.2015 yapımı “Beasts of No Nation” filmindeki “Commandant” rolü ile 73. Altın Küre Ödülleri En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve 69. BAFTA Ödülleri En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu da dahil olmak üzere birçok adaylık elde etmiştir. Bir yıl sonra “Star Trek Sonsuzluk”, “Thor: Ragnarök” gibi filmlerde yer almıştır.Idris Elba son olarak ise 13 Temmuz 2019 tarihinde yayına giren “Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw” filminde “Brixton Lore” karakterine hayat vermiştir.

CHP'li İlhan Kesici'den İBB'ye "Fatih" eleştirisiCHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin satın aldığı Fatih'in portresinin kime ait olduğunun belli olmadığını, tablodaki diğer kişinin de bilinmediğini ve bu durumun ciddiyetsizlik olduğunu belirterek "Böyle reklam yapılmaz. Kendi belediyemiz, çok yanlış" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber