Geri Dön

İETT’ye 22 kadın şoför daha alınacak

Tarihinde ilk kez kadın şoförlerle çalışmaya başlayan İETT, 22 kadın şoför alımı daha yaparak kadın personel sayısını 32’ye yükseltecek.

İETT’ye 22 kadın şoför daha alınacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşlarından İETT Genel Müdürlüğü, ihtiyaç duyduğu 22 şoför için kadınları tercih etti. İETT Genel Müdürü Hamdi Alper Kolukısa, kurum bünyesinde kadın istihdamını artırmaya devam edeceklerini söyledi. ‘kariyer.ibb.istanbul’ üzerinden kadın şoför alımı için yayınlanan ilanda 2 yıl tecrübe isteniyor. 22 aday ile 21 Ocak’ta İkitelli Garajı’nda mülakat yapılacak, direksiyon sınavı da aynı gün gerçekleşecek. Direksiyon sınavından ve mülakattan geçen adayların eğitim süreci başlayacak. 

Sultangazi'de gelin konvoyuyla yolu kapatıp halay çektilerSultangazi'de, gelin konvoyundakiler araçlarını durdurup trafiğin yoğun seyrettiği yolu kapatarak halay çekti. Sürücülerin korna çalarak tepki gösterdiği yolda halay çekme anları cep telefonu kamerasına yansıdı. Polis, gelin ve damadın da aralarında olduğu halay çekenleri tespit ederek, cezai işlem uyguladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber