Geri Dön

İETT’ye 22 kadın şoför daha alınacak

Tarihinde ilk kez kadın şoförlerle çalışmaya başlayan İETT, 22 kadın şoför alımı daha yaparak kadın personel sayısını 32’ye yükseltecek.

İETT’ye 22 kadın şoför daha alınacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşlarından İETT Genel Müdürlüğü, ihtiyaç duyduğu 22 şoför için kadınları tercih etti. İETT Genel Müdürü Hamdi Alper Kolukısa, kurum bünyesinde kadın istihdamını artırmaya devam edeceklerini söyledi. ‘kariyer.ibb.istanbul’ üzerinden kadın şoför alımı için yayınlanan ilanda 2 yıl tecrübe isteniyor. 22 aday ile 21 Ocak’ta İkitelli Garajı’nda mülakat yapılacak, direksiyon sınavı da aynı gün gerçekleşecek. Direksiyon sınavından ve mülakattan geçen adayların eğitim süreci başlayacak. 

Otomobili kucağında bebeği olan kadının üzerine sürdüİstanbul Bahçelievler’de yol verme nedeniyle sürücüler arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Araç sürücülerinden biri diğerinin yanağını ısırdı. Eşinin yanağını ısıran sürücünün kaçmasına engel olmak isteyen kadın kucağında 9 aylık bebeğiyle aracı durdurmaya çalıştı. Sürücü ise bebeğe aldırış etmeden kadının üzerine aracı sürerek olay yerinden kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber