Geri Dön

İKİ GEMİYLE 3 BİN TÜRK MARMARİS’TE

Libya’nın Bingazi Limanı’ndan aldığı yolcularla yola çıkan “Orhan Gazi-1” ve “Osman Gazi 1” feribotları dün gece Marmaris Limanı’na 3 bin Türk’ü getirdi

İKİ GEMİYLE 3 BİN TÜRK MARMARİS’TE

Marmaris’e saat 23.44’te ulaşan “Orhan Gazi-1” feribotunu Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Muğla Valisi Fatih Şahin ve Marmaris Kaymakamı Serdar Polat karanfillerle karşıladı. Feribottaki bin 516 yolcu arasında yabancı uyruklu 30 kişi ile 10 gün önce dünyaya gelen Onur Eren Çalışkan adlı bebek de yer alıyor. Feribottan inen yolculardan sağlık problemi yaşayanlar, limanda hazır bekletilen 112 görevlilerince seyyar hastanelere alındılar. Tahliye edilen 3 bin yolcudan bazıları yolculuğu koltuklarda, bazıları da koltuklar arasında yerde geçirdi. Libya’daki Türk işçileri taşıyan bir uçak da dün Antalya Havalimanı’na 173 kişiyi getirdi.

OSMANGAZİ -1 DE GELDİ
Libya'dan Türk vatandaşlarını getiren Osman Gazi 1 feribotu da Marmaris limanını yanaştı. Osman Gazi 1'in taşıdığı yaklaşık bin 500 yolcu da karanfillerle karşılanarak tahliye edildi.

YABANCILARDAN ÖVGÜ
Libya'dan dönen ve aralarında Romanyalı, Alman, İngiliz ve Moldovyalıların bulunduğu yabancı uyruklular Marmaris Limanı'nda Türkiye'nin organizasyonunu övdü. Bir Libya şirketinde makine mühendisi olarak çalışan ve 12 Alman arkadaşı ile dönen Alman Klaus Hurban (48), "Her ülkedeki iç savaş herkes için zordur. Kurşunların ve tarafı belli olmayan savaşın içinde kaldığımızda bize Türk arkadaşlarımız sahip çıktı. Onlarla birlikte gemiye bindik, geldik. Türkiye'nin yardımı ile döneceğimiz söylenince hiç tereddüt etmedik. Çok korktuk ama artık rahatız" dedi.

İKİ GEMİYLE 3 BİN TÜRK MARMARİS’TE

İKİ GEMİYLE 3 BİN TÜRK MARMARİS’TE

Kısıtlamada sokağa çıktı, cezayı yiyince gazetecilere tükürdüSokağa çıkma kısıtlamasında araç ile sokağa çıkan 4 kişi Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği uygulamalara takıldı. Sürücü ve yanında bulunan 2 kişiye toplam 15 bin lira cezai işlem uygulanırken, görüntü alan gazetecilere de şahıslar tükürdü. Ayrıca bir başka uygulamada da 3 kişiye 16 bin 7 lira idari para cezası kesildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet