Geri Dön

İktisat için e-sözlük yaptı

Ebru Öztürk, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin çalışmalarını kolay ve hızlı gerçekleştirmeleri amacıyla elektronik sözlük hazırladı. Öztürk’ün 15 yıl boyunca üzerinde çalıştığı sözlükte 42 bin 600 kelime bulunuyor.

İktisat için e-sözlük yaptı

Sağlık problemlerinden dolayı örgün eğitimi terk ederek uzaktan eğitimle üniversiteye devam eden Öztürk, uzaktan eğitimde öğretim görevlisine soru soramamasından yola çıkarak bu sözlüğü oluşturma kararı aldı. Öztürk, başta uzaktan eğitim görenler olmak üzere, tüm üniversite öğrencilerine doğru, hızlı, konuya uygun, mobil bilgi alabilmeleri için bu alanda sözlüğü hazırladığını söylüyor. Sözlükteki tanımları başta Türkiye’deki akademisyenlerin yaptığı tanımlardan yola çıkarak oluşturan Öztürk, tanımı olmayan kelimelerin anlamını ise yurt dışındaki akademisyenlerin çalışmalarından yararlanarak yazdı. Öztürk’ün sözlükteki diğer kaynakları ise Türk Dil Kurumu sözlükleri, Türkiye Barolar Birliği, Muhasebeciler Birliği, TBMM... Öztürk, İİBF’nin işletme, iktisat, çalışma ekonomisi, maliye ve kamu maliyesi bölümleri olarak ve sınıflara göre ayırdığı sözlükle öğrencilerin hızlı yoldan bilgiye ulaşmalarını hedefliyor. Sözlüğe, www.ebrununsozlugu.com sitesinden satın alınarak ulaşılabiliyor.

Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile bir görüşme yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet