Geri Dön
Gündemİktisat için e-sözlük yaptı

İktisat için e-sözlük yaptı

Ebru Öztürk, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin çalışmalarını kolay ve hızlı gerçekleştirmeleri amacıyla elektronik sözlük hazırladı. Öztürk’ün 15 yıl boyunca üzerinde çalıştığı sözlükte 42 bin 600 kelime bulunuyor.

İktisat için e-sözlük yaptı

Sağlık problemlerinden dolayı örgün eğitimi terk ederek uzaktan eğitimle üniversiteye devam eden Öztürk, uzaktan eğitimde öğretim görevlisine soru soramamasından yola çıkarak bu sözlüğü oluşturma kararı aldı. Öztürk, başta uzaktan eğitim görenler olmak üzere, tüm üniversite öğrencilerine doğru, hızlı, konuya uygun, mobil bilgi alabilmeleri için bu alanda sözlüğü hazırladığını söylüyor. Sözlükteki tanımları başta Türkiye’deki akademisyenlerin yaptığı tanımlardan yola çıkarak oluşturan Öztürk, tanımı olmayan kelimelerin anlamını ise yurt dışındaki akademisyenlerin çalışmalarından yararlanarak yazdı. Öztürk’ün sözlükteki diğer kaynakları ise Türk Dil Kurumu sözlükleri, Türkiye Barolar Birliği, Muhasebeciler Birliği, TBMM... Öztürk, İİBF’nin işletme, iktisat, çalışma ekonomisi, maliye ve kamu maliyesi bölümleri olarak ve sınıflara göre ayırdığı sözlükle öğrencilerin hızlı yoldan bilgiye ulaşmalarını hedefliyor. Sözlüğe, www.ebrununsozlugu.com sitesinden satın alınarak ulaşılabiliyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Saadet Partisi Millet İttifakı'nda olacak mı? Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken açıklamaSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nın içinde olup olmayacağı sorusuna yanıt verdi. Karamollaoğlu, "Bunu zaman gösterecek. Seçime doğru biz de nerede yer alacağımızı deklare edeceğiz." ifadelerini kullandı. Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi de CNN Türk canlı yanında Temel Karamollaoğlu'nun sözlerini değerlendirdi. Selvi, "Karamollaoğlu'nun açıklamalarından Cumhur İttifakı'na mesafeli olduğu ama Millet İttifakı konusunda da şartları olduğu görülüyor. Zannediyorum Karamollaoğlu'nun aklında bir isim var. Tüm kesimlerin onayını alabileceği ve kendi tabanını ikna edebileceği bir aday önerecektir." şeklinde konuştu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner