Geri Dön

İllegal faaliyetler hakkında bilgim yok

Ankara’daki çatışmada hayatını kaybeden suç örgütü lideri Bülent Aramaz’ın sevgilisi ifade verdi. Aramaz’ın şoförü olduğu öğrenilen kişinin aranmasına ise devam ediliyor

İllegal faaliyetler hakkında bilgim yokAnkara’nın Çankaya ilçesindeki Dikmen mahallesinde geçen cumartesi polis ile 2001’de öldürülen ‘Öksüz Ahmet’ lakaplı Ahmet Aramaz’ın yeğeni Bülent Aramaz’ın da bulunduğu grup arasında silahlı çatışma çıkmıştı. Çatışmada Aramaz ölmüş, üçü polis dört kişi yaralandı. Çatışmada Aramaz’ın Rus uyruklu sevgilisi E.K. da yaralanmıştı. Çatışma sırasında Aramaz’ın şoförlüğünü yapan kişi ise olay yerinden kaçmıştı. Aramaz’ın bir süredir polisin takibinde olduğu ve bu ay içinde düzenlenen bir başka operasyondan adamlarının polise kaleşnikofla karşılık vermesi sonucu kurtulmayı başardığı açığa çıkmıştı.

Polise ateş etmemiş
Edinilen bilgilere göre, çatışmada ağır yaralanan Aramaz’ın sevgilisi E.K., önceki gün tedavi gördüğü hastanede kendine geldi. Çatışmada Aramaz’la aynı araçta bulunan E.K.’nın sağ kaşının üstünden girdikten sonra alnının sol tarafından çıkan kurşunla ağır yaralandığı öğrenildi. E.K.’nın kendine gelmesinin ardından polis tarafından ilk ifadesine başvuruldu. E.K.’nın, ifadesinde Aramaz’la uzun süredir birlikte yaşadıklarını, ancak herhangi bir illegal faaliyeti hakkında bilgisinin olmadığını söylediği öğrenildi. E.K.’nın çatışma sırasında polise silahla ateş açtığı yönündeki bilgilerin ise gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.
Çatışma sırasında Aramaz ve E.K.’nın içinde bulunduğu aracın kullanan ve olay sırasında kaçan Aramaz’ın şoförü olduğu öğrenilen kişinin ise aranmasına devam ediliyor. Aramaz’ın şoförünün olay sırasında silahını yakınlardaki bir dükkanın tuvaletine attığı tespit edildi.

Savcı silahları istedi
Olayla ilgili soruşturmasını sürdüren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Aramaz’ın ateş etmesi üzerine çatışmaya giren polis memurlarının silahlarını incelenmek üzere savcılığa teslim etmesini istediği öğrenildi. Bu uygulamanan soruşturma kapsamında rutin olarak yapıldığı öğrenildi.

İmdatlarına polis yetiştiTürkiye genelinde başlayan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında, Edirne'de kent sessizliğe bürünürken, polis ekipleri de trafikteki araçlar ve yaya vatandaşlara yönelik denetim yaptı. Denetimler sırasında yasağın bitmesine 10 dakika kalan iki öğrencinin, evlerine gidebilmek için yardım istediği polis ekipleri, öğrencileri evlerine bıraktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet