Geri Dön

İnç Hesaplama Nasıl Yapılır? En Basit Yöntem İle İnç Nasıl Hesaplanır?

İngiliz ölçü birimi olarak öne çıkan inç, ABD ve Kanada ile beraber İngiltere'de kullanılmaktadır. Tabii bu ölçü birimi üzerinden bazen diğer ölçü birimlerine geçiş yapılması gerekir. Peki, İnç hesaplama nasıl yapılır? En basit yöntem ile inç nasıl hesaplanır? İşte bu konu hakkında bilinmesi gereken hesaplama yöntemi.

İnç Hesaplama Nasıl Yapılır? En Basit Yöntem İle İnç Nasıl Hesaplanır?

 Uzunluk birimi ölçümü olarak öne çıkan inç, aynı zamanda alan ve hacim hesaplaması kapsamında da kullanılmaktadır. (‘’) işareti ile gösterilen inç, belli başlı bazı yöntemler eşliğinde çevrilmekte ve hesaplanmaktadır.

 İnç Hesaplama Nasıl Yapılır?

 İnç hesaplama yapılırken cm ya da m ölçümleri ile nasıl bir standart değere sahip olduğu öğrenilmelidir. Bu konuda hem santimetre hem de metre açısından şu ölçü birimlerine ele almak mümkün;

 1 inç = 2,54 cm

 1 cm = 0,3937 inç

 Bu hesaplamalar ile beraber metre ya da diğer ölçüm birimleriyle inç üzerinden hesaplama gerçekleştirmek mümkün. Özellikle akıllı telefon ile LCD veya LED televizyonlar başta olmak üzere araba veya bisiklet lastikleri konusunda da inç kullanılmaktadır. Yukarıdaki ölçü birimleri ele alınmak suretiyle inç üzerinden hesaplama gerçekleştirmek mümkün. Böylece bir teknolojik cihaz alırken ya da farklı bir ürün elde ederken, bu hesaplama ile uluslararası ölçü birimine göre çevrilebilmektedir.

 En Basit Yöntem ile İnç Nasıl Hesaplanır?

 İnç ölçü birimi genel olarak hesaplama açısından santimetre ile karşılaştırılır. Ancak ihtiyaca bağlı olarak cm üzerinden aynı zamanda alan ve hacim hesaplaması da yine ele alınabilir. Bu hesaplamayı çok daha kolay ve basit bir yöntem üzerinden gerçekleştirmek için, inç hesaplama aracını değerlendirmek gerekir. Bu konuda iki farklı hesaplama sistemi bulunuyor.

 - İnç ve cm çevirme aracı

 - Uzunluk hesaplama aracı

 Her iki sistem de belirli bir miktar girmek suretiyle hemen inç üzerinden hem de cm üzerinden karşılıklı olarak çevrim olanağı tanıyor.

 İnç Hesaplama

 Dünya çapında hem inç hem de cm üzerinden hesaplama uluslararası bir değer görmektedir. Bu doğrultuda hesaplama yaparken yukarıda verilen değer kullanabilir ya da doğrudan hesaplama aracı vasıtası ile işlem gerçekleştirilebilir. Böylece amaca göre çevrim kolayca yapılabilir.

Son mesajı 'sizinle iletişimi kesiyorum' oldu! 50 milyonla sır olduAydın'da yaşayan 15 kişi, 2 foreks şirketi üzerinden yüksek kar elde edecekleri vaadiyle kendilerini dolandırdığını ileri sürdükleri Muhammet C. hakkında polise şikayetçi oldu. Muhammet C.'nin kurduğu şirket üzerinden 5 yılda yaklaşık bin kişiyi toplam 50 milyon TL dolandırıp, 8 ay önce ortadan kaybolduğu öne sürüldü. Muhammet C.'nin geçen aralık ayında para aldığı kişilere WhatsApp'tan, "Başıma gelen bazı sıkıntılardan dolayı sizlerle iletişimimi kesmek zorunda kaldım. Bu süreçte şifrelerin başka kişilerde olduğu bilgileri dolaşmış. Sürecin bu şekilde olmasında ismi anılan kişilerin bir suçu yoktur. İsmi anılan iki kişiden özür dilerim. Görüşmek üzere" dediği video gönderdiğini belirlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet