Geri Dön

İnsanlık dışı görüntü! 'Bakmayın, canı çok acıyor'

Bursa'da kimliği belirsiz kişi, yorulduğu için yola devam edemeyen atını kırbaçla dövdü. Bu anlar, cep telefonu kamerasına yansırken, olayı gören çocukların, birbirine ‘Bakmayın; atı dövüyor, canı çok acıyor’ diye seslenmesi dikkat çekti.

Olay, dün sabah saatlerinde, merkez Nilüfer ilçesine bağlı Üçevler Mahallesi Yaman Sokak’ta meydana geldi. Kimliği belirsiz kişi, arabasını çekerken, bitkin düşen atına kırbaçla vurmaya başladı.

Bu sırada site içinde oyun oynayan çocuklar, adamın atını dövdüğünü gördü. Çocuklar, birbirine ‘Bakmayın, bakmayın; atı dövüyor ve canı çok acıyor’ diye bağırmaya başladı.

Atın sahibi, çocukların çığlıklarına rağmen ata vurmaya devam etti. Bu anlar, sitede oturan kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine atın sahibine tepki yağdı.

O ANLARI ANLATTI

Bursa’da, yük aracını taşıyan atını bitkin düşünce kırbaçla döven kişiyi cep telefonu kamerasıyla kaydeden Hüseyin Gümüş, o anları anlattı. Çocukların bağrışlarını duyduğunda atı fark ettiğini belirten Gümüş, “Biz evimizin balkonunda oturuyorduk. Birden çocukların seslerini duyduk. Balkondan baktığımızda bir adamın atını dövdüğünü gördük. Hemen telefonu çekip kaydetmeye başladım. Hatta çekerken bağırmaya da başladım 'yapma' diye ama bizi görmezden, duymazdan geldi. Çocukların seslerini duyunca çok üzüldüm. Atın dövülmesine de çok üzüldüm” dedi.

Motosiklet arıza yapınca başka motosikletli ayağı ile ittiİstanbul’da bir motosiklet sürücüsünün, motosikleti arıza yapan başka bir sürücüye yaptığı yardım görenleri şaşırttı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet