Gündem ‘İnternetten bulduğunuz diyetleri uygulamayın’

‘İnternetten bulduğunuz diyetleri uygulamayın’

20.02.2018 - 01:30 | Son Güncellenme:

Genç kuşak diyetisyenlerden Çağatay Köşkeroğlu diyet yapmak isteyenleri internet ortamında dolaşan diyet programlarına karşı uyardı.

‘İnternetten bulduğunuz diyetleri uygulamayın’

Köşkeroğlu, öncelikli diyet yapmak isteyenlerin kulaktan dolma bilgilere dayanan ve internetten buldukları diyetleri uygulamamaları gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

Haberin Devamı

“İnternet ortamından gördükleri ya da kulaktan dolma bilgilerle diyet insanların yaptığı en büyük yanlış ise kilo vermek adına alınan kalori miktarını aniden düşürmeleridir. Birden düşürülen kalori sonrasında bireyler kilo vermeye başlayabilirler fakat daha sonrasında metabolizmaları yavaşlayacağından dolayı kilo vermeleri duracaktır. Unutulmaması ve dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi de zayıflamaya çalışırken, alınan kalori miktarının yavaş yavaş azaltılmasıdır. Bundan dolayı sağlıklı kilo vermek isteyenlerin mutlaka diyetisyenlere danışmaları gerekmektedir. Onun dışında ise sağlıklı bilinen besinleri fazla miktarda tüketmemeleri gerekmektedir. Mutlaka ara öğün yapmalarını öneririm. ara öğün hem metabolizmalarının hızlanmasında hem de kan şeker seviyelerinin dengelenmesinde yardımcı olacaktır.”