Gündem Irak'ın kuzeyinde operasyon! Sorumlu düzeyde teröristlerin bulunduğu 31 hedef imha edildi

Irak'ın kuzeyinde operasyon! Sorumlu düzeyde teröristlerin bulunduğu 31 hedef imha edildi

16.09.2023 - 09:34 | Son Güncellenme:

Terör örgütlerine yönelik operasyonlar devam ederken son gelişmeyi MSB paylaştı. Irak'ın kuzeyindeki Gara'da 13-15 Eylül tarihlerinde icra edilen hava harekatıyla ilgili detaylar paylaşıldı.

Irakın kuzeyinde operasyon Sorumlu düzeyde teröristlerin bulunduğu 31 hedef imha edildi

Irak'ın kuzeyindeki Gara'da 13-15 Eylül'de icra edilen hava harekatında sorumlu düzeyde teröristlerin de içerisinde bulunduğu mağara ve depolardan oluşan 31 hedef imha edildi.

Haberin Devamı

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak Kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın Kuzeyi Gara bölgesinde bulunan terörist hedeflerine 13 ve 15 Eylül 2023’de hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen Hava Harekâtlarıyla Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 31 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen harekatlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Haberin Devamı

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekat sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.

 

Yazarlar