Geri Dön
GündemIrak’tan Türkiye’ye nota

Irak’tan Türkiye’ye nota

Irak Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Irak’ın kuzeyindeki bir üs bölgesine yaptığı ziyareti gerekçe göstererek, Türkiye’ye nota verdi.

Irak’tan Türkiye’ye nota

SEYFETTİN ERSÖZ Ankara -  Irak Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye’nin Bağdat Maslahatgüzarı Güçlü Kalafat, önceki gün Irak Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. Irak Dışişleri Bakanlığı Kıdemli Müsteşarı Nizar El-Kadirallah, Akar’ın Irak’ta Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir üssü ziyaret etmesinden dolayı Türk Maslahatgüzar’a nota verdi.

Açıklamada, Bakan Akar’ın, Irak toprakları içerisindeki operasyon bölgesini, Bağdat ile “koordinasyon etmeden” ziyaret ettiği ileri sürüldü. Açıklamada, “Irak topraklarına yönelik egemenlik ihlallerinin kabul edilmediği” vurgulandı.

Çelik: Meşru hakkımızdır

AK Parti MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, eleştirilere şu yanıtı vermişti: “PKK terör örgütünün orada bulunması Irak Anayasası’na da Irak’ın egemenliğine de aykırıdır. Keşke Irak bunları oradan çıkarabilseydi o zaman bu operasyonları yapmaya gerek kalmayacaktı. Fakat o topraklardan ülkemize dönük olarak yöneltilen terör saldırılarına da cevap vermek gibi meşru bir hakkımız vardır. Uluslararası hukuktan ve uluslararası anlaşmalardan doğan bir haktır bu.”

Parti yapılan evin balkonu böyle çöktü: 9 yaralıABD'nin Malibu kentinde villada düzenlenen partide balkon çöktü. Yaklaşık 4,5 metreden düşen 9 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet